Kars'ta çalınan büyükbaş hayvanlar bulundu

Kars’ta çalınan büyükbaş hayvanlar, jandarma ekiplerinin çalışmalarıyla bulundu. Hayvanları çalan 2 kişi ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kars'ta çalınan büyükbaş hayvanlar bulundu
08 Aralık 2023 - 09:42


Kars’ta hayvan hırsızlarına göz açtırılmıyor. Jandarma, Merkez Hamzagerek köyünde çalınan 7 büyükbaş hayvanı Akyaka ilçesine bağlı Büyükduran köyünde bularak sahiplerine teslim etti.
Kars Merkez Hamzagerek köyünde 27 Kasım’da meydana gelen hayvan hırsızlığı olayının aydınlatılması için jandarma ekiplerince çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda çalınan hayvanları Akyaka ilçesi Büyükduran köyünde R.E.’ye ait ahırda sakladıkları tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, R.E.’ye ait bina ve eklentilerinde arama yaptı. Yapılan aramada çalınan büyükbaş hayvanlar bulunarak sahiplerine teslim edilirken, olayla ilgili olarak şüpheli R.E., D.Ö. ve S.K. gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden D.Ö. ve S.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. R.E. ise ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum