İstanbul'da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'da hayatı negatif yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi. Bu karar doğrultusunda bu akşam saat 23.00'deri y.

İstanbul'da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu
29 Kasım 2021 - 22:32

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'da hayatı negatif yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi.

Bu karar doğrultusunda bu akşam saat 23.00'deri yarın saat 18.00'e dek başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar elde etmek üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceği belirli açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir bağlılıkla çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mülk güvenliklerini gözetmek amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük tartı talep etmektedir."

Vali Yerlikaya'nın paylaşımı:

#İstanbul ’da hayatı olumsuz etkileyen #lodos ve #kasırga sebebiyle,

⚠️Trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için

⏰Bugün 23.00 ’ten
⏰Yarın 18.00 ’e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter ’lar kullanılmayacaktır.????????????

???????? https://t.co/weh1EqsNxj pic.twitter.com/tbEtrKcf8y

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) November 29, 2021

Getir'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fırtına nedeniyle yollar motokuryelerimiz için güvenli olmayan. acilen İstanbul'daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, yalnızca araçlarımızda sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti nedeniyle diğer illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu önlem dolayısıyla siparişlerinizdeki yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınızı rica ediyoruz.

pic.twitter.com/RIL2zIwdwo

— getir (@getir) November 29, 2021

EKREM İMAMOĞLU: IÇTEN BULUYORUM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal ağ hesabından, "Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını içten buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene kadar lütfen siparişleri askıya alalım." paylaşımı yaptı.

Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını içten buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene dek lütfen siparişleri askıya alalım.

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) November 29, 2021


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum