Doktorundan Cüneyt Arkın'ın ölümüyle ilgili açıklama haberi

Hayatını kaybeden sanatkâr usta Cüneyt Arkın'ın doktoru Ferah Ece, Arkın'ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada "Kesin bir yaştan daha sonra yürek kasları da çok adaleli olmadığı için kardiyak bir sebep daha açık konuşmak gerekirse hem solunum hem kardiyak sebep diye düş

Doktorundan Cüneyt Arkın'ın ölümüyle ilgili açıklama haberi
28 Haziran 2022 - 15:00

Hayatını kaybeden sanatkâr usta Cüneyt Arkın'ın doktoru Ferah Ece, Arkın'ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada "Kesin bir yaştan daha sonra yürek kasları da çok adaleli olmadığı için kardiyak bir sebep daha açık konuşmak gerekirse hem solunum hem kardiyak sebep diye düşünebiliriz." dedi.

AKTÜEL 28.06.2022 14:03 Doktorundan Cüneyt Arkın'ın ölümüyle ilgili açıklama Fotoğraf: İHA

Prof Dr. Ferah Ece, sanatkâr artist Cüneyt Arkın'ın yürek durması sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin yorumlama yaptı.

Ece, Arkın'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini söyleyerek "Kalp durmasıyla geldiği için büyük ihtimalle kardiyak bir problem olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ece, şunları söyledi:

"Dün gece yarısından sonra ambulansla yürek durmasıyla hastanemize başvuran sanatçımız maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Ailesi ilk önce olmak üzere sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Kalp durmasıyla geldiği için büyük ihtimalle kardiyak bir problem olmuştur. Kesin bir yaştan sonradan kalp kasları da fazla kaslı olmadığı için kardiyak bir sebep daha açıkçası hem solunum ayrıca kardiyak sebep diye düşünebiliriz. Akciğerlerin hasarlı olması kardiyak olarak da yük bindiriyor kalbe. böylece yaşlılığın verdiği etkiyle de organlar genç olduğu gibi adaleli yok"

İHA

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum