Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken mesaj! "Türkiye fabrika satan değil, imalat merkezi olan bir ülkedir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası Başlangıç Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken mesaj! "Türkiye fabrika satan değil, imalat merkezi olan bir ülkedir"
15 Ocak 2022 - 16:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası Başlangıç Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Türkiye, muhalefetin bahis ettiği gibi fabrika satarak domates bölge yok, bilakis Afrika, Asya ve Avrupa'nın imalat merkezi olan bir ülkedir" dedi. Erdoğan ayrıca, "Türkiye'nin saman ithalatçısı olduğunu zanneden cahilleri, havanda su dayak atmak yerine Açık Fikirli Söke'den başlayarak OSB'mizi ziyaret etmeye misafir etme ediyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Ülkemizin 250 milyon dolarlık kağıt ithalatını sonlandıracak tesis, bununla birlikte 200 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirecek. Hükümet olarak yerli-yabancı ayrımına gitmeden, kimseyi ayırmadan, dışlamadan Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz.

Sahip olduğu ileri teknoloji baştan sona fabrikamız birincil etapta yılda 12 milyon, ikinci etapla 21 milyon ağacın kesilmesinin önüne geçecektir. Yatırımın, aldığı destekleri ardına kadar adalet ettiği açıktır.

Yatırımlarına hız kattıkları için Kipaş Holding'e ülkem, milletim ve Aydınlı vatandaşlarım namına teşekkür ediyorum. Işyeri sahiplerinden temennim ikinci etabı kısa sürede tamamlayarak üretime başlamalarıdır. Kağıt en manâlı buluşlardan biridir. Tarih her tarafında o kadar fazla medeniyetin kurulup gelişmesinde rol oynamıştır. Kağıt üretimi ekonomik olarak da büyük bir değerinde oluşturuyor. Ülkemizde kağıt üretimi sektöründe 80 binden artı insanımız istihdam ediliyor.

"TÜRKİYE FABRİKA SATAN DEĞİL, İMALAT MERKEZİ OLAN BİR ÜLKEDİR"

Türkiye'nin 2021'i 225 milyar 368 milyon dolarlık rekor ihracat rakamıyla kapatmasının arkasında destekler, üretim hamleleri vardır. Türkiye, muhalefetin dediği gibi, fabrika satarak domates bölge yok, Afrika, Asya, Avrupa'nın imalat merkezi olan bir ülkedir. Türkiye, salgına rağmen 2.7 milyon ilave istihdam yaratıcı bir ülkedir. Domates, saman ithalatçısı yaftası vurmak saygısızlıktır, hakarettir. Türkiye'nin üretim gücünden haberi olmayan bu tatlısu siyasetçilerini kendi cahillikleri ile baş başa bırakıyorum. Önümüzdeki dönemde de yeni galibiyet hikayeleri yazmaya devam edeceğiz. Çalışacağız, üreteceğiz, kendimize güveneceğiz. Türkiye'yi hak ettiği yere her zaman birlikte emin getireceğiz.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum