Gelecek Partisi Kars kongresini tamamladı

Gelecek Partisi, Kars’ta 1. olağan il kongresini gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Kars kongresini tamamladı
11 Ekim 2020 - 09:22


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi Kars İl Başkanlığına atanan Yavuz Yazar, tek aday olarak gösterildiği kongrede seçilerek güven tazeledi.

Kars Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen kongreye genel başkan yardımcıları Ferhat Eseneri ve Cesim Gökçe ile Ağrı ve Iğdır il başkanları da hazır bulundu.

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, İyi Parti Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba ve Yeniden Refah Partisi Kars İl Başkanı İbrahim Çelik’in de katıldığı kongrede, Gelecek Partisinin bugün 43’üncü kongresini Kars’ta gerçekleştirdiği belirtildi. Önümüzdeki günlerde Gelecek Partisinin 81 ilde kongrelerini tamamlayarak yapılacak ilk seçime katılacağı da belirtildi.

Gelecek Partisinin kurucu genel başkanı Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, canlı olarak kongrenin gerçekleştirildiği salona bağlanarak partililere hitap etti ve Kars halkını selamladı.

HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ HER ŞEY YENİ BAŞLIYOR

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından devam eden kongrede konuşan Gelecek Partisi Kars İl Başkanlığına seçilen Yavuz Yazar, genel başkan Ahmet Davutoğlu’nun “Hiçbir şey bitmedi, her şey yeni başlıyor” sözlerini hatırlattı.

Gelecek Partisinin insan onurunu korumak için cesaretle yola çıkmış olduğunu söyleyen Başkan Yazar, iklimi soğuk, yüreği tüm Türkiye’ye ısıtacak kadar sıcak insanların yaşadığı, Doğunun gözbebeği Kars’ımızdan Tüm Türkiye’ye selam olsun. Genel Başkanımız Prof. Doktor Ahmet Davutoğlu’nun ‘mahallelerimizden çıkın ve gelin’ çağrısı ile yola çıkan tüm hemşerilerimize, Karsımızda kenarda beklemek olmaz. Bu meşakkatli ve uzun davada bir kenarda durdurulmaz’ diyerek, bizlere omuz veren, uzattığımız elini tutarak gücümüze güç katan yönetim kurulu üyelerimize, arkadaşlarıma ve delegelerimize teşekkür ederim. 

Gelecek Partisi insan onurunu korumak ve insanın onuru ile yaşamasını sağlamak için cesaret ile yola çıkmıştır. Cesareti olmayanın geleceği de olmaz. Onurlu olmayanın devleti ayakta kalmaz. Özgürlük ve adaletin yolu güçlü demokrasiden geçer. İnşallah Gelecek Partisi ülkemizde kaybolmak üzere olan Demokrasiyi el ele vererek sağlayacaktır. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin önüne Gelecek Partisi baraj koyacak. Adaletsizliğe ve haksızlığa bulaşanları bu barajda bulacaktır.

Milli iradeye yapılan her türlü baskıya Gelecek Partisi ‘dur’ diyecektir. Mevcut iktidarın yapmış olduğu kendi icraatları olan yeni kültürleri ortadan kaldıracağız. Nedir bu yeni kültürler? Yoksulluk kültürü, doğrudan ihlalleri yandaşlarına verme kültürü, neo politeizm kültürü, aileyi kayırma kültürü, şatafat kültür,  sırça saraylar kültürü, yalan kültürü. Ve bunları Türkiye için ‘Türkiye için değerdir’ diye pazarlayan, hayal satan, trollük yapan, yandaş kültürünü yok edeceğiz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir kültürünü getireceğiz. Kardeşi kültürünü geliştireceğiz. Milletimiz ile birlikte yeni bir hal için başaracağız. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi ‘Hiçbir şey bitmedi her şey yeni başlıyor” dedi.

gelecek-partisi,-kars’ta-yavuz-yazar-ile-yuruyecek-(11).jpggelecek-partisi,-kars’ta-yavuz-yazar-ile-yuruyecek-(21).jpggelecek-partisi,-kars’ta-yavuz-yazar-ile-yuruyecek-(16).jpggelecek-partisi,-kars’ta-yavuz-yazar-ile-yuruyecek-(23).jpggelecek-partisi,-kars’ta-yavuz-yazar-ile-yuruyecek-(9).jpg

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum