Engin Altay: CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu haberi

CHP ’nin İstanbul Maltepe ’de düzenleyeceği ‘Milletin Sesi ’ mitingi öncesi konuşan CHP ’li Engin Altay, "CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu” diye konuştu.

Engin Altay: CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu haberi
21 Mayıs 2022 - 18:07

CHP ’nin İstanbul Maltepe ’de düzenleyeceği ‘Milletin Sesi ’ mitingi öncesi konuşan CHP ’li Engin Altay, "CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ’nun vereceği mesajlara dikkat çeken Altay, “Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini açıklama edecek ve kuşkusuz bir yetki isteyecek" diye konuştu.

SİYASET 21.05.2022 17:36 Engin Altay: CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu

Cumhuriyet Irk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, partisinin ikincisini İstanbul Maltepe ’de gerçekleştireceği ‘Milletin Sesi ’ mitingi öncesi yaptığı açıklamada, "Bir Zamanlar gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu deniyordu, o 'gönlümüzün' kısmı azıcık kalktı. Bundan Böyle CHP'liler, yöneticiler, yetkililer bizler; CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algılama bundan böyle oturdu" diye konuştu.

Altay, miting alanında Insanlar TV'ye yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız uzun yıllardır bir birikim içinde. Türkiye'nin sorunlarına çözüm noktasında CHP'nin ve kendisinin ne kadar istikrarlı olduğunu kamuoyu ve milletle paylaşacak. Çözüm noktasında manâlı mesajlar verecek sorunları zaten yurttaş yaşıyor. CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun söyleyip de yapamayacağı hiçbir şey yok. Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini açıklama edecek ve kuşkusuz bir yetki isteyecek" ifadelerini kullandı.

Altay, alandaki kalabalığa muhabere ederek, şöyle devam etti: "Şu tablo biraz onu gösteriyor. Vaktiyle şöyle deniyordu; 'Bizim gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu'. Gönlümüzün kısmı azıcık kalktı. Artık CHP'liler, parti yöneticileri, parti yetkilileri, bizler, altılı masayı demiyorum saygısızlık etmek istemem, CHP'nin adayı sayın Kılıçdaroğlu'dur gibi bir algılama bundan böyle oturdu."

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da dün (20 Mayıs) Elazığ'da yaptığı açıklamada, "Partimizin Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin cumhurbaşkanı yapacağız. Halk Müziği İttifakı olarak bu ülkenin yönetimine talip olacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum