Zeytinburnu'nda yaşandı! Otomobili saniyeler içinde çaldı... "Ben bile çalıştırmakta zorlanıyorum" haberi

İstanbul Zeytinburnu ’nda sahibinin çalıştırırken zorlandığı otomobili saniyeler içinde çalan hırsız kayıplara karıştı.

Zeytinburnu'nda yaşandı! Otomobili saniyeler içinde çaldı... "Ben bile çalıştırmakta zorlanıyorum" haberi
25 Mayıs 2022 - 16:05

İstanbul Zeytinburnu ’nda sahibinin çalıştırırken zorlandığı otomobili saniyeler içinde çalan hırsız kayıplara karıştı. Hırsızlık anı ise emniyet kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, Zeytinburnu Sümer Mahallesi ’nde saat 04.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, taksi şoförlüğü yapan Ahmet Turşin, 34 SDN 86 plakalı 1994 model otomobilini cadde üzerine park etti. Sabahtan erkenden işe gitmek için evden çıkan Turşin, aracını park ettiği yerde bulamadı. Yakındaki meslek yerinin emniyet kamerası görüntülerine baktığında da aracının dakikalar önce çalındığını gördü. Emniyet kamerası görüntüleriyle polise başvuran Turşin, otomobilinin bulunmasını bekliyor.

AW628448_02

HER ŞEY SANİYELER İÇİNDE OLDU

Emniyet kameralarına yansıyan görüntülerde şüpheli, kaldırımda yürüyerek etrafı kolaçan ediyor. Park halindeki otomobilin yanına giden şüpheli, aracın kapısını zahmetsizce açıyor. Kimsenin kendisine bakmadığından belirli olan şüpheli otomobile biniyor. Şahıs, saniyeler içinde otomobili çalıştırarak olay yerinden uzaklaşıyor.

"ANAHTAR VARMIŞ GİBİ ÇALIŞTIRIP GİDİYOR"

İşe gitmek için erken kalktığını söyleyen otomobil sahibi Ahmet Turşin, “Normalde 5 ’te aracı teslim alıyorum. Saat 4 ’te durum gerçekleşiyor. Ben evimden çıkıyorum, aracımın yanından geçerken aracım yoktu. Sonradan arkadaşın kamerasından seyrediyoruz. Olayı 1,5 dakika içerisinde benzeri anahtar varmış gibi çalıştırıp gidiyor” dedi.

"ÇAĞRIDA BULUNMAK Kİ FAZLA PROFESYONELLER"

O KADAR kısa sürede kendi arabasını çalıştıramadığını söyleyen Turşin, “Şahıs ilk ilk kez sokaktan geçiyor, yukarıya kadar gidiyor. Etrafa bakıyor. Tek kişi olduğunu tahmin ediyorum. Sonra yeniden geliyor. Burada kapıyı açıyor. Arabayı tek marşla çalıştırıp götürüyor. Aramak ki fazla profesyoneller yani. Aracın iki anahtarı da bende. Anahtarı yedekleme gibi bir ihtimali değil. Hırsızlar için seslenmek fakat çok adi bir şey. Aracın bir de arızası vardı. İki, üç seferde marş alıyordu. Ben bile o kadar saniye içerisinde kendi aracımı çalıştıramıyorum. Sıradan 10 saniye içerisinde arabayı çalıştırıp götürüyor” diye konuştu.

"KENDİ ARACIMI ÇALIŞTIRMAM 2 DAKİKA SÜRÜYOR"

Otomobilinin en kısa sürede bulunmasını isteyen Turşin, “Bakıldığında normal şartlarda ben kendi aracımı anahtarım ile açmam ve binmem iki dakika sürüyor. Bu arkadaşın buraya gelip, arabulucu tespit edip, kapıyı açıp, tekrardan marşa basması 1 dakika içerisinde gerçekleştiriyor. Üzücü bir olay. Şikâyetçi oldum. Bekliyoruz acilen. az kalsın 30 saat oldu. İnşallah en kısa zamanda çıkacak, bulunacak. Temennimiz odur. Şaşırdığım konu 10 saniye içinde arabanın çalıştırılıp ve tek manevrada buradan çıkması fazla yıkıntıilginç” ifadelerini kullandı. (İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum