Zelenskiy isim vererek açıkladı: Arabuluculukta sonuçlar elde etmek istedi ama olmadı - kars haber

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ’in imajını kurtarmak için bazı liderlerin kendisine önerdiği gibi egemenliklerinden imtiyaz vermeyeceklerini açıkladı. MACRON'UN AÇIKLAMALARI Zelenskiy, İtalya ’nın Rai 1 televizyon kanalına verdiğ.

Zelenskiy isim vererek açıkladı: Arabuluculukta sonuçlar elde etmek istedi ama olmadı - kars haber
13 Mayıs 2022 - 22:31

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ’in imajını kurtarmak için bazı liderlerin kendisine önerdiği gibi egemenliklerinden imtiyaz vermeyeceklerini açıkladı.

MACRON'UN AÇIKLAMALARI

Zelenskiy, İtalya ’nın Rai 1 televizyon kanalına verdiği röportajında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ’un savaştan daha sonra iki tarafın da aşağılanmaması ve Rusya için çıkış yolu bulgu konusundaki açıklamalarını değerlendirdi.

20220304_2_52457617_74301116

Rusya için bir çıkış yolu aramaya lüzum olmadığını vurgulayan Zelenskiy, “Sayın Macron bunu gereksiz yere yapıyor. Rusya istemediği ve kendisine ihtiyacı olduğunu anlamadığı sürece savaşı durdurmak için hiçbir şey yapmayacak, hiçbir çıkış yolu aramayacaktır.” dedi.

Zelenskiy, “Ben kendisinin (Fransa Cumhurbaşkanı Macron) arabuluculukta bir takım sonuçlar olmak istediğini biliyorum fakat bulamadı. Ve bizim tarafımızdan yok, Rusya ’dan.” diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin ’in “imajını” kurtarmak için egemenliklerinden imtiyaz vermeyeceklerine dikkati çeken Zelenskiy, “Bana Başkan Putin ’in 'imajını' kurtarmak için egemenliğimizin taviziyle ilgili bazı şeyler önermek bir takım liderler açısından pek dürüst değil.” ifadelerini kullandı.

Papa Franciscus ’un Ukrayna ve Rusya bayraklarıyla başlattığı “uzlaşma” eyleminin kendileri için kabul edilemez olduğunu kaydeden Zelenskiy, şunları söyledi:

“Rusya bayrağı, bu bizi öldüren ve öldürmeye aralıksız bayraktır. şu anda bizim için Rus bayrağı tek şeyi ifade ediyor o da ilhak. Rusya ’nın bizden dilemesi gereken özür boyutunu hesap edemiyorum. Papa, iki bayrakla eylem yapmayı önerdiğinde bizim için şiddet oldu.” (AA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum