Uyurken üzerine kimyasal madde döküp kaçmıştı! Yeni gelişme... Duruşma salonu buz kesti: "Su vanalarını kapatmış, damacana ve sürahideki suyu boşaltmış" haberi

Durum, 5 Ekim 2021 sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Merkez Mahallesi Katip Çelebi Sokak'ta meydana geldi.

Uyurken üzerine kimyasal madde döküp kaçmıştı! Yeni gelişme... Duruşma salonu buz kesti: "Su vanalarını kapatmış, damacana ve sürahideki suyu boşaltmış" haberi
18 Şubat 2022 - 20:45

Durum, 5 Ekim 2021 sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Merkez Mahallesi Katip Çelebi Sokak'ta meydana geldi. İddiaya kadar, Mehmet Yıldız bir süredir arkadaşlık ettiği Yasemin Uzunçelebi'nin evine geldi. Kapıyı yandaki anahtarla açarak içeri giren Yıldız, yatağında uyuyan Uzunçelebi'nin yüzüne siyah ve yanıcı bir madde döküp kaçtı. Yatağından acı içerisinde fırlayan bayan kendisini dışarı atarak bina sakinlerinden destek istedi. Uzunçelebi için olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekipleri, birincil müdahalesinin ardından kadını hastaneye kaldırdı. Kararsız, gözaltına alınarak tutuklandı.

MEHMET YILDIZ SUSMA HAKKINI KULLANDI

Küçükçekmece 2. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutsak sanık Mehmet Yıldız bulunduğu cezaevinden getirildi. Duruşmada Yasemin Uzunçelebi'nin ablaları Hatice ve Nazlı Uzunçelebi katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazırlanmış bulundu.
Savunma yapması için kendisine söz verilen esir sanık Mehmet Yıldız susma hakkını kullanarak savunma yapmadı. Sanık avukatı ise müvekkilinin hafıza sağlığının uygun olup olmadığının araştırılmasını talep etti.

"YASEMİN 5 AYDIR ÖLÜYOR, SADECE BİR NEFESİ VAR"

Müşteki avukatı, Yasemin Uzunçelebi'nin kimyasalla yaralandıktan sonraki hallerinin olduğu fotoğraflarını mahkeme heyetine sunarak "Bu bayağı bir yaralama değildir. Durum gece müvekkilimin uyuduğu saatlerde gerçekleşmiştir. Yasemin yandığını fark edince evinde su arıyor. Davalı olay öncesinde planlayarak evin su vanalarını kapatmış, damacana ve sürahi gibi cisimlerin içerisindeki suyu boşaltmıştır. Yasemin 5 aydır ölüyor, sadece bir nefesi var. Maalesef müvekkilim çok ağır yaralı olmasına rağmen bilinci açık bir şekilde aylardır yoğun bakımda çare görmektedir. Sanığa suçlama sonucunda en ağır şekilde suç oluşturan verilmesini istek ediyoruz. Şikayetçiyiz" dedi.

"SU VANASINI KAPATTI, KARDEŞİM BİR DAMLA SU BULAMADI"

Mahkemede laf verilen Yasemin Uzunçelebi'nin ablası Nazlı Uzunçelebi ise, "Kardeşimle hastanede ben ilgileniyorum. Ben o gece polislerden öğrendim olayı. Kardeşim evinin her yerinde su aradı. Yangınını söndürecek bir damla su bulamadı. Sanık göre öncesinde su bulması engellenmek amacıyla su vanasının kapatıldığını düşünüyoruz. Kimyasalın kutusu zeka yatağının altına fırlatıldı. Yasemin yakıldı. Yatak komple erimiş. 5 aydır devasız bir şekilde bekliyoruz. Kardeşimin vücudunun koskocoman bir bölümünde açık yara bulunmaktadır. 17 öbür bölgeden doku alınarak açık yaralar kapatılmaya çalışılmış ama hala kapatılamamıştır. Kardeşimin yaşadığı vahşeti kelimelerle anlatmam mümkün değildir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz. Kardeşimin eziyeti yıllarca sürecek" ifadelerini kullandı.

Duruşma heyeti sanığın savunmasının alınması ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

rgg

İDDİANAME

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı göre hazırlanan iddianamede, Yasemin Uzunçelebi ve Mehmet Yıldız'ın sevgili olduğu ve durum günü Mehmet Yıldız'ın Yesemin Uzunçelebi'yi öldürmek amacıyla üstüne yanıcı ve brülör nitelikte olan kimyasal maddeyi vücudunun öbür bölgelerine döktüğü kaydedildi. Müştekinin vücudundaki yaralanmaların hayati tehlike oluşturacak nitelikte olduğu da iddianamede yer aldı.
Tutuklu davalı Mehmet Yıldız hakkında "canavarca hisle ya da eziyet çektirerek kasten öldürmeye girişim" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi. (DHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum