Ünlü şarkıcı Jamala'dan Antalya'da duygusal konser! Ukraynalı çocuklar için sahneye çıktı haberi

Ankara merkezli SGDD-ASAM ile Childhood Without War proje yönetimi tarafından Ukrayna ’da aralıksız savaştan etkilenen çocuklara destek olmak nedeniyle Antalya ’da açık hava tiyatrosunda gerçekleşen etkinlikte, 2016 yılı Eurovizyon Şarkı Yarışması birincisi Ukraynalı Jamala sah.

Ünlü şarkıcı Jamala'dan Antalya'da duygusal konser! Ukraynalı çocuklar için sahneye çıktı haberi
30 Haziran 2022 - 01:02

Ankara merkezli SGDD-ASAM ile Childhood Without War proje yönetimi tarafından Ukrayna ’da aralıksız savaştan etkilenen çocuklara destek olmak nedeniyle Antalya ’da açık hava tiyatrosunda gerçekleşen etkinlikte, 2016 yılı Eurovizyon Şarkı Yarışması birincisi Ukraynalı Jamala sahneye çıktı. Geceye, savaştan kaçarak Türkiye ’ye sığınan çocukların yanı sıra, Antalya ’da aileleriyle birlikte yerleşik yaşamış Ukraynalı çocuklar katıldı. Konser öncesi Ukraynalı çocukların yaptıkları dans gösterisi alaka ile izlendi.

Jamala ’nın şarkılarına Ukraynalı çocuklar da eşlik etti. Konsere Ukrayna vatandaşları ellerinde ‘No War ’ yazılı dövizlerin yanı sıra ülke bayraklarıyla katıldı.

ukraynali-sarkici-jamala-savas-magduru-cocuklar-icin-soyledi_4699_dhaphoto7
Konser öncesi düzenlenen basın toplantısında savaşla ilgili düşüncelerini anlatan Jamala, konuşmasına 5 farklı dilde selamlama verip son olarak ‘Selamün Aleyküm ’ dedi. Rusya ’nın başlattığı savaşın çocukları derinden etkilediğini belirten Jamala, “Dört ay baştan başa dünyanın bambaşka noktalarında bulundum. Dünyanın öbür yerlerinde Ukrayna ’ya takviye sözleri duydum” dedi.

ukraynali-sarkici-jamala-savas-magduru-cocuklar-icin-soyledi-ek-fotograf_5834_dhaphoto4

HİBE SİHALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye ’nin Ukrayna ’ya desteğine minnattar olduğunu vurgulayan Jamala, BAYKAR firmasının 3 TB2 SİHA hibe etmesine de teşekkür etti. Antalya ’da barınan Ukraynalı çocuklarla önceki gün birlikte olduğunu, her birinin gözlerine baktığında birer erişkin gördüğünü vurgulayan Jamala, sözlerini şöyle sürdürdü;

ukraynali-sarkici-jamala-savas-magduru-cocuklar-icin-soyledi_4699_dhaphoto3
"Ailemde savaşı yaşamış dördüncü cins kadınım. Daha önce ninem de Kızılordudan kaçmak için benzer şeyleri yaşadı. Bu konserin gelirinin yetim çocuklara ulaşacağını kavramak beni mutlu ediyor. Bu akşam üstelik Türkçe şarkı söyleyeceğim. Türkiye ’ye keza teşekkür edip minnettarlığımı kullanmak isiyorum.”

ukraynali-sarkici-jamala-savas-magduru-cocuklar-icin-soyledi_4699_dhaphoto4

KONSOLOS RUSTAMOV: JAMALA ’YA TÜRKİYE ’DE VE UKRAYNA ’DA SAYGI DUYUYORLAR

Antalya Ukrayna Konsolosu Dikte Rustamov ise "Antalya ’da Jamala hanımla tanışmak ve Ukrayna ’yı burada temsil etmek benim için onurdur. Çocuklar için bir konser planlamak hoş bir şey. Konsere destek veren herkese teşekkürler. Jamala bizim için çok manâlı bir sanatçıdır. 2016 yılında Eurovizyon Şarkı Yarışması ’nda kazandığı şarkı Kırım dilindeydi. Bu yüzden Jamala hanıma Türkiye ’de ve Ukrayna ’da hürmet duyup yük veriyorlar” dedi. (DHA)

ukraynali-sarkici-jamala-savas-magduru-cocuklar-icin-soyledi_4699_dhaphoto6


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum