Twitter CEO'su Jack Dorsey istifa etti

Şirketin kurucu ortağı olan Dorsey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görevinden ayrılmaya karar verdiğini belirterek, istifa ettiğini açıkladı. Dorsey, ayrılık kararına ilişkin şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, "Bir şirketin, kurucusunun etkisinden ya da yön.

Twitter CEO'su Jack Dorsey istifa etti
29 Kasım 2021 - 20:24

Şirketin kurucu ortağı olan Dorsey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görevinden ayrılmaya karar verdiğini belirterek, istifa ettiğini açıkladı.

Dorsey, ayrılık kararına ilişkin şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, "Bir şirketin, kurucusunun etkisinden ya da yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik olduğuna inanıyorum." ifadesini kullandı.

YENİ ATAMALAR

Twitter'dan yapılan açıklamada, Idare Heyeti'nun, oybirliğiyle şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal'ı, Üst Yönetici ve Idare Heyeti üyesi olarak atadığı kaydedildi.

Dorsey'in, 2022 hissedarlar toplantısında atama süresi dolana kadar Idare Heyeti üyesi olarak kalacağı belirli açıklamada, Bret Taylor'ın ise yeni Idare Heyeti Başkanı seçildiği aktarıldı.

Açıklamada, Agrawal'ın 10 yıldan pozitif süredir Twitter'da çalıştığı ve 2017'den bu yanlamasına Baş Teknoloji Sorumlusu olarak atama yaptığı açıklama edildi.

Jack Dorsey'in, Twitter'dan ayrılma kararının ardındaki, şirketin New York Borsası'ndaki hisseleri yüzde 3'e yakın layık kazandı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum