Tuzla'da akılalmaz olay! Sahte hoca, çiğköfteci çıktı... 'Dertlerinin ilacı bende' deyip bakın neler yaptı - kars haber

İstanbul Tuzla'da yaşanan durum, duyanları şaşkına çevirdi.

Tuzla'da akılalmaz olay! Sahte hoca, çiğköfteci çıktı... 'Dertlerinin ilacı bende' deyip bakın neler yaptı - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:39

İstanbul Tuzla'da yaşanan durum, duyanları şaşkına çevirdi. Akılalmaz olay 78 yaşındaki Binali Yılmaz'ın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ortaya çıktı. İddiaya kadar yalnız yaşayan 78 yaşındaki Binali Yılmaz, uzun süredir yoğun baş ağrısı çekiyordu. Ihtiyar adam, son dönemde çocuklarına haber vermeden el altından hocaların kapısını çalmaya başladı.

ÜFÜRÜKÇÜ MİKAİL, ÇİĞKÖFTECİ ÇIKTI

İddiaya kadar ihtiyar adam, arkadaşları kadar geçtiğimiz sene Tuzla Aydınlı Mahallesi'nde "Mikail Öğretmen" diye nam salan M.S. ile tanıştırıldı. Binali Yılmaz, Aydınlı Mahallesi Aslı Caddesi'nde yer alan dükkanında fal bakan, kurşun döken ve kendisini öğretmen diye tanıtan M.S.'ye gitti.

10

YAŞLI ADAMA YAPMADIĞINI BIRAKMADI

Yaşlı adamı dinleyen M.S. sözde "sende büyü var" deyip, içerisinde okunmuş kağıdında bulunduğu safran ve tuzlu dolu suyu verdi ve günde iki kez suyu içmesini istedi.

40 YAŞ KÜÇÜK F.Y. İLE EVLENDİRİLDİ

İddiaya kadar baş ağrıları bir türlü dinmeyen yaşlı adam, aralıksız M.S.'nin kapısını çaldı. Seansların uzun süre devam edeceğini söyleyen M.S. aralıksız yaşlı adamdan para aldı. Binali Yılmaz'ın yalnız yaşadığını da öğrenen M.S. "dertlerinin ilacı" diyerek ihtiyar adamı akrabası olan ve kendisinden 40 yaş küçük olan F.Y ile evlendirdi.

11

SÜTUN KANSERİ OLMUŞ

Evlenip F.S. ile yaşamaya devamlı Binali Yılmaz, F.S.'nin günde iki defa verdiği tuz safranı içmeye devam etti.

Binali Yılmaz çocukları göre geçtiğimiz Haziran ayında kanlı ishal şikayetiyle Tuzla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yılmaz yapılan denetim sonrası Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yılmaz'a Kolon kanseri teşhisi kondu.

13

DÜKKANLARI, ARSALARI, VE EVLERİ ÜZERİNE GEÇİRMİŞ

Babalarının durumundan şüphelenen Aslan ve Hüseyin Yılmaz, evde yaptıkları incelemede kavanozlara konmuş tuz safran içerisinde bir kağıda yazılı Arapça harfleri görünce babalarının eşi F.Y.'den ve ilaçları yapan M.S.'den şikayetçi oldular.

Yapılan incelemede F.Y.'nin evlendikten kısa bir vakit sonra Binali Yılmaz'a ait 6 işyeri, 3 arsa 2 evi üzerine geçirdiği ortaya çıktı.

12

'ÇİĞ KÖFTECİYKEN RÜYAMDA KULAĞIMA ÜÇ DUA ÜFLENDİ'

İfadesi gücüne gitmek üzere karakola götürülen, Mikail Öğretmen lakaplı M.S. hakkındaki suçlamaları reddetti. Sadece fatura karşılığında dükkanında yıldızname ve fal baktığını söyleyen M.S." 120 lira karşılığında fal bakıyorum. Bunun da faturasını kesiyorum. Ham köfteciyken rüyamda kulağıma üç dua üflendi. Hoca değilim, Binali amcaya yardım etmek için sadece dua okudum. Tuzlu safranı ben vermedim. Yalnız yaşadığı için evlenmek istediğini söyledi. Ben de o kadını bulup, arabulucu oldum. Kadının akrabam olduğunu bilmiyordum. Mal varlığını F.Y.'nin üstüne geçirdiğini öğrendiğimde Binali amcayı arayıp "yapma" dedim. Lakin beni dinlemedi" dedi.

14

DUA DİYE SATTI, ANLAMSIZ HARFLER ÇIKTI

Yapılan incelemede M.S.'ni kuran okumayı bilmediği ortaya çıktı. M.S.'nin Binali Yılmaz için hazırladığı ve dua diyerek sattığı kağıtta ise amaçsız harflerin olduğu belirlendi.

Babalarının eşi F.Y. kadar bir evde saklandığını ve görüştürülmediğini ileri süren Aslan Yılmaz ise "Babamı bu ülkü getirenlerden şikayetçiyiz. Babamla bizi görüştürmüyorlar. Babamı ölümle tehdit edip, "eşimle mutluyum" mesajı vermesini istemişler. Bu yüzden elimiz kolumuz bağlandı. Hiç bir şey yapamıyoruz" diye konuştu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum