Türkiye Ayşe Sabancalı'yı konuşuyor! Söyledikleriyle bir kez daha yürek burktu: Kapıda beni bekleyecek kimse yoktu haberi

Osmaniye ’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine ulaşmaya çalışan görevli polislere “Annem de babam da vefat etti” şeklinde verdiği cevapla yürekleri burkmuştu.

Türkiye Ayşe Sabancalı'yı konuşuyor! Söyledikleriyle bir kez daha yürek burktu: Kapıda beni bekleyecek kimse yoktu haberi
21 Haziran 2022 - 17:26

Osmaniye ’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine ulaşmaya çalışan görevli polislere “Annem de babam da vefat etti” şeklinde verdiği cevapla yürekleri burkmuştu. Yakınlarının kimliği getirmesiyle sınava zamanında giren Sabancalı ’ya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı.

Screenshot_2

“TÜM VELİLER KAPIDAYKEN BENİ BEKLEYECEK BİRİSİ YOKTU”

Osmaniye Vakfı kadar tüm eğitim ihtiyaçlarının karşılanacağı Ayşe Sabancalı ’nın “Bütün veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu” diye verdiği yanıt ikinci kez yürekleri burktu. Ölçme, Seçme ve Atama Merkezi tarafında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT), sınavına Osmaniye Anadolu Lisesi ’nde giren Ayşe Sabancalı, antre kapısında polis ekiplerince yapılan evrak kontrolünde kimliğini unuttuğunu fark etti. Gözyaşlarına boğulan Sabancalı ’yı antre kapısında görevli polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

Screenshot_3

Yaşadığı şokun ardındaki polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini anlamasıyla azıcık da olsa sakinleşmişti. Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı İhlas Ajansı kameralarına anbean yansımıştı.

DEVLET BAHÇELİ BURS VERECEK

Yaşanılan olayın peşinde Ayşe Sabancalı, bugün evinin kapısını gazetecilere açtı. Teyzesinin kızı Gülhan Gürsoy ile eniştesi Erol Gürsoy ve kuzeni Zehra Gürsoy ile birlikte merkeze bağlı Dereobası köyünde yaşayan Ayşe Sabancalı ’ya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı. Osmaniye Vakfı tarafından eğitim masraflarının karşılanacağı Sabancalı, Devlet Bahçeli ’nin burs vermesinin fazla hoş bir duygu olduğunu söyledi.

AW650892_02

Kimliğini Ayşe ’ye yetiştiren enişte Erol Gürsoy, “Önce Ayşe ’yi sınava bıraktık. Telefon numaramı da vermiştim zaten. Bir sorun olursa ulaşsın diye. Ayşe ’yi bıraktıktan sonradan kızım Zehra ’yı bıraktım başka bir okula. O anda da telefon geldi. Ayşe ’nin kimliği zaten arabadaydı. Sınava da vakit vardı kimliği yetiştirme vaktim de oldu. Şükürler olsun Ayşe sınava girdi. Medyaya da çıktıktan daha sonra bizi yalnız bırakmadılar. Devlet Bahçeli Bey, Belediye Başkanı Kadir Kara, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Bulut olsun bizleri yalnız bırakmadılar. Ayşe ’nin gerisinde olduklarını söylediler. Kendilerine fazla teşekkür ediyorum” dedi.

KUZEN ZEHRA: BİRBİRİMİZE FAZLA DÜŞKÜNÜZ HER ŞEYİ BERABER YAPMAK İSTİYORUZ

“Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz” diyen kuzen Zehra Gürsoy, “İlk ilk kez şaşırdım. Kendisiyle ayrılırken da bana sarıldı ağladı. daha sonra beni aradılar. Kendisine acele yapmaması gerektiğini, babamın kimliğini yetiştireceğini söyledim. Koşarak babamın yanına gittim. Babam da kimliği yetiştirdi. Fazla üzüldüm ağladı diye strese girdi diye. Benim Ayşe ile birincil başlarda samimiyetim yoktu, teyzem ölüm ettikten sonradan sık görüşmeye başladık. Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz. Birbirimize fazla düşkünüz her şeyi beraber yerine getirmek istiyoruz” diye konuştu.

AW650892_01

Devlet Bahçeli ’nin burs vermesinden nedeniyle mutlu olduğunu ifade eden Ayşe Sabancalı ise, “O an kötü bir histi. Sınava giremeyeceğimi düşündüm. sonradan kimliğimi getirdiler ve sınava girebildim. Polisler, öğretmenler ve veliler fazla yardım ettiler. Birçok kişi aradı, çok burs teklifi aldım. Osmaniye Vakfı üzerinden Devlet Bahçeli burs vereceklerini söyledi. Devlet üniversitesini kazanamasam bile vakıf üniversitesine gönderebileceklerini söylediler. Fazla güzel bir şey bu. İlk ilk olarak bir takım yorumlar kötüydü. Videolarımı kaldırtmak istedim ama o kadar çok yayıldı ancak kaldırtamazdım. Tüm veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu” biçiminde konuştu.

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum