Türk futbolunun acı kaybı! Fenerbahçe'nin 'Bay Gol' lakaplı futbolcusu Osman Arpacıoğlu vefat etti

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçemizin eski ulusal futbolcusu, 'Bay Gol' lakaplı Osman Arpacıoğlu ’nun ölüm ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Türk futbolunun acı kaybı! Fenerbahçe'nin 'Bay Gol' lakaplı futbolcusu Osman Arpacıoğlu vefat etti
05 Aralık 2021 - 15:10

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçemizin eski ulusal futbolcusu, 'Bay Gol' lakaplı Osman Arpacıoğlu ’nun ölüm ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Camiamızın kıymetli ismi Osman Arpacıoğlu ’na Allah ’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve bütün camiamıza başsağlığı dileriz" denildi.

TÜM MAÇLARDA SAYGI DURUŞUNDA BULUNULACAK

Türkiye Futbol Federasyonu da "Osman Arpacıoğlu'nun vefat ettiğini derin bir endişe ile öğrenmiş bulunuyoruz" ifadelerini kullanırken, Arpacıoğlu anısına 5 ve 6 Aralık tarihlerinde oynanacak tüm maçlarda 1 dakikalık hürmet duruşunda bulunulacağını duyurdu.

BAŞARILARLA DOYMUŞ BİR KARİYER!

Fenerbahçe ’de oynadığı 1971–1977 yılları arasında arasında iki Süper Lig Şampiyonluğu, bir Türkiye Kupası ve bir Başbakanlık Kupası'nın da bulunduğu sayısız başarıya imza atmış olan eski Ulusal futbolcu ve spor yazarı Osman Arpacıoğlu, 5 Ocak 1947 tarihinde, Ankara'da dünyaya geldi.

Profesyonel futbol yaşamına 1963 yılında, Samsun'da yer alan Akınspor'da başlayan Arpacıoğlu, Samsun Yolspor, Hacettepespor ve Mersin İdman Yurdu'nda top koşturdu. Mersin İdman Yurdu forması altında sergilediği müthiş futbol ile muhabere Osman Arpacıoğlu, 1971 tarihinde Fenerbahçe ’ye aktarma oldu.

1987 YILINDA ‘GOL KRALI ’ OLDU

Fenerbahçe forması altında 1971–1977 yılları arasında çaba eden Osman Arpacıoğlu, 1987 yılında attığı 16 lig golü ile ‘Gol Kralı ’ unvanını kazandı. Ezeli Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti sürecinde iki takım aralarında azami gol atan 3. Fenerbahçeli futbolcu oldu.

1974 yılında Nesrin Sipahi, Fecri Ebcioğlu, Ziya, Şükrü, Cemil, Kesin Cankurtaran, Didi ve Yılmaz ile birlikte kulübün tanıdık birincil marşı olan sözleri Fecri Ebcioğlu ’na ait ‘Yaşa Fenerbahçe ’nin kaydında yer aldı.

Fenerbahçe'den ayrılmasının arkasından 1977–1979 yılları arasında Balıkesirspor adına top koşturan Osman Arpacıoğlu, 9 Haziran 1980 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Balıkesirspor maçıyla beraber jubilesini yaparak futbola veda etti. ‘Yüzler Kulübü'nün de bir üyesi olan Osman Arpacıoğlu, ligde oynadığı 236 maçta toplam 107 gol kaydetti.

13 kere A Milli formayı giyen başarılı futbolcu, bu maçlarda toplam 3 gol kaydetti.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum