Turizmciler açıkladı: Bayramda tatil hayali kuranlar bu rakamları duyunca şok olacak! haberi

Bu sene 9 Temmuz ’a denk gelen 4 jurnal Kurban Bayramı Tatili ’nin uzatılıp uzatılmayacağının, üç haftalık aranın gerisinde bugün Beştepe ’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine Toplantısı ’nın peşinde duyurulması bekleniyor.

Turizmciler açıkladı: Bayramda tatil hayali kuranlar bu rakamları duyunca şok olacak! haberi
27 Haziran 2022 - 16:57

Bu sene 9 Temmuz ’a denk gelen 4 jurnal Kurban Bayramı Tatili ’nin uzatılıp uzatılmayacağının, üç haftalık aranın gerisinde bugün Beştepe ’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine Toplantısı ’nın peşinde duyurulması bekleniyor. Bu yıl 9-10-11-12 Temmuz ’da kutlanacak Kurban Bayramı ’nın son iki günü pazartesi ve salı gününe denk geliyor. Resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de cuma gününe denk geldiği için milyonlarca ulus çalışanının 13-14 Temmuz ’da yönetimle ilgili izinli sayılıp sayılmayacağı demin netleşmedi ama tatil planları büyük ölçüde yapıldı.

turizmde-bayram-heyecani-oteller-800-tlden-basliyor_4466_dhaphoto2

Okulların tatile girmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte iç turizmde fiyatlar yüksek seyretmeye devam etti. Türkiye Gezi Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki tesislerde fiyatların 3 yıldızlılarda 800 TL, 4 yıldızlılarda 1400 TL, 5 yıldızlılarda 2 bin TL ve villalarda 15 bin TL ’den başladığını söyledi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, keza yaz dönemi ayrıca de Kurban Bayramı tatili ile de açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya, 8 Temmuz Cuma günü yarım gün edinmek üzere 8-12 Temmuz ’daki Kurban Bayramı ’nın ardından 15 Temmuz ’la birleştirilerek 9,5 güne çıkarılmasının sektörde hareketliliğe artı yansıyacağını söyledi.

FİYATLAR 800 TL ’DEN BAŞLIYOR

Kurban Bayramı için vatandaşın bütçelerine kadar öbür tatil planlamaları yaptığını da açıklayan Bağlıkaya şunları söyledi:

turizmde-bayram-heyecani-oteller-800-tlden-basliyor_3298_dhaphoto3

“Ege ve Akdeniz kıyısındaki tesislerde konaklama tercih edenler için 3 yıldızlı otellerde gecelik oda fiyatı 800 TL, 4 yıldızlı otellerde 1400 TL, 5 yıldızlı otellerde ise 2 bin TL seviyelerinden başlıyor. Bu fiyatlar, tesisin niteliğine ve hizmet kalitesine göre daha yüksek seviyelere çıkıyor. Bayram döneminde 1 haftalık villa kiralama fiyatları da ortalama 15 bin TL ’den başlıyor. aynı zamanda bayram döneminde çadır, kamp-karavan tatili, butik otel, yat turları ve günübirlik turlar da alaka görüyor.”

EGE VE AKDENİZ ÖNE ÇIKIYOR

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, bayram rezervasyonlarında Ege bölgesinde bilhassa Bodrum, Kuşadası, Fethiye, Marmaris, Sarıgerme ’nin ön plana çıktığını; Akdeniz ’de ise Kemer, Alanya, Belek, Lara bölgelerine istek olduğunu dile getirdi.

Son dakika rezervasyonlarda ise genellikle yakın alan tercihlerinin öne çıktığını kaydeden Bağlıkaya, bu çerçevede İstanbul bölgesine yakın Sapanca, Assos, Ayvalık, İzmir bölgesine yakın Kuşadası, Çeşme gibi destinasyonların talep gördüğünü söyledi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum