Trendyol Alışveriş Karnavalı gerçek mi? 10 bin cep telefonu hediye gönderiliyor mu?

Trendyol'un yolladığı Alışveriş Karnavalı kampanyasının gerçekliği merak ediliyor.

Trendyol Alışveriş Karnavalı gerçek mi? 10 bin cep telefonu hediye gönderiliyor mu?
23 Kasım 2021 - 23:09

Trendyol'un yolladığı Alışveriş Karnavalı kampanyasının gerçekliği merak ediliyor. Cep telefonlarına gelen bir mesajda Trendyol'un 10 bin cep telefonu hediye yollayacağı belirtiliyor. Peki Trendyol Alışveriş Karnavalı reel mi, sahte mi?

TRENDYOL ALIŞVERİŞ KARNAVALI HAKIKI Mİ?

'Trendyol' adı aşağı gönderilen ve Alışveriş Karvanalı mesajı ile 10.000 telefon hediyesi yazılı mesajın gerçek olup olmadığı araştırılıyor. Trendyol Türkiye ve dünyada milyonlarca kullanıcı olan bir alışveriş platformu olarak biliniyor. Yeni kampanyalarla kullanıcılarına kesilmiş alışveriş yapma imkanı sunan Trendyol ’u bir takım kişiler kötü düşünce ve emeller için de kullanabilmekte.

Yeni sanılan fakat bilindik bir yolla kullanıcılara aşağıdakine aynı, bilhassa whatsapp üzerinden bir mesaj gönderilmekte. Mesajda şu cümleler yer alıyor:

Trendyol Alışveriş Karnavalı
” 10.000 cep telefonunu armağan olarak gönderin, birincil gelen alır”

Söz konusu mesaj bir virüs içermektedir. Gelen mesaja asla tıklamamalı ve mesajın ulaştığı kişileri de tıklamamaları konusunda uyarmalısınız.

Yukarıdaki gibi bir çok kişiye bu tarz mesajlar gitmekte. İlk önce bakıldığında herhangi bir virüse benzer bir yanı değil gibi görünse de hemencecik aşağı yer alan linke tıkladığınız andan itibaren virüs olduğunu ayrım ediyorsunuz. Oysa bundan böyle geç olabiliyor.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum