Trafikte silahla dehşet saçan eski futbolcu Sezer Öztürk, mahkemede savunma yaptı haberi

Trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş açarak 1 kişinin ölümüne niçin olan eski futbolcu Sezer Öztürk, 32 sene 9 aya değin hapis cezası talebiyle etken karşısına çıktı.

Trafikte silahla dehşet saçan eski futbolcu Sezer Öztürk, mahkemede savunma yaptı haberi
18 Şubat 2022 - 18:39

Trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş açarak 1 kişinin ölümüne niçin olan eski futbolcu Sezer Öztürk, 32 sene 9 aya değin hapis cezası talebiyle etken karşısına çıktı. Mahkeme, esir 2 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşmada maktulün annesi sanıklardan davacı olmadığını söylerken, Öztürk savunmasında “Gözü dönmüş insanların çocuklarıma bir şey yapacağını düşündüm. Maktul üstüme doğru geldi, ayaklarına içten ateş ettim. Öldürme kastım yoktu. Olsaydı gerisinde koşardım. Üzgünüm, sadece yol istemiştik” dedi.

Trafikte silahla dehşet saçan eski futbolcu Sezer Öztürk, mahkemede savunma yaptı

Sancaktepe'de 19 Eylül 2021 tarihinde trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere kurşun yağdırarak Halil İbrahim Scholten ’ın ölümüne niçin olan eski futbolcu Sezer Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına başlandı. Anadolu 1. Ağır Cinayet Mahkemesi ’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Sezer Öztürk ve Ömer Genç cezaevinden getirilirken, tutuksuz davalı Duran Genç, hayatını kaybeden Halil İbrahim Scholten ’ın ailesi ve taraf avukatları hazırlanmış bulundu.

Savunmasına “Eski ulusal bir futbolcu olarak burada olmaktan duyduğum üzüntüyü dile getirmek istiyorum” diyerek başlayan Sezer Öztürk, “Durum günü arkadaşı Ömer Genç ve ailesiyle birlikte ailecek hayvanat bahçesinden döndüklerini anlatarak, “Arabada benim 3 çocuğum, eşim ve çocuklarımızın bakıcısı vardı. Arkadaki arabada da Ömer ’in 2 çocuğu ve eşi vardı. Kiraladığımız eve içten gidiyorduk. 2-3 arabanın yolu kapattığını gördük. Arabaların kapıları açıktı. Yol isteyince bana, ‘bekle lan ’ dediler. 5-10 dakika bekledikten sonradan yeniden yol istedim bu sefer bana, ‘Bekle lan Almancı, burası Almanya mı? ’ diye küfürler ettiler” dedi.

KENDİNİ SAVUNDUĞUNU İDDİA ETTİ

Öztürk savunmasının devamında, “Almanya ’da büyüdüm ama ben Türküm hakim bey, bizde eşin ve çocuğun olduğu yerde küfür edilmez. Biz şerefimiz için yaşarız. Ben söylediklerini defalarca hazmettim. Çünkü alkollü olduklarını anladım. Biz arabada durdukça üstümüze geldiler. İçlerinden biri arkadaki kapıyı açmaya çalışınca ben arabadan indim. İner inmez biri bana yumruk attı. Bijon anahtarıyla kafama vurdular. Demir çubuklar ve taşlarla vurmaya devam ettiler. Biri üstüme sandalye attı. Fazla kalabalıklardı. Ben bunları yaşarken defalarca çocuklarımı ve eşimi düşündüm” diye konuştu. “Bu değin gözleri dönmüş şiddete meyilli insanların çocuklarıma da bir şey yapacağını düşündüm” diyen Öztürk, “Ömer öncelikle havaya ateş etti. Biraz geri çekildiler fakat tekrar gelip daha çok vurmaya başladılar. Çocuklarıma bir şey olmasın diye sürekli dua ediyordum. O esas değin kimseyi öldürmeyi düşünmedim. Allah hiçbir babayı bu pozisyona düşürmesin. Ömer ’in kafasına vurduklarını ve Ömer ’i yere düştüğünü gördüm” dedi.

Aldığı darbelerle yaralandığını ve hastaneye gittikleri sırada yeniden yolunun kesildiğini anlatan sanık, “Maktul de oradaydı. Keşke olmasaydı ama niyetleri iyi değildi. Benim hala başım dönüyordu. öyle çok darbe almıştım ancak tek bir darbe daha alsam öleceğimi biliyordum. Üstüme doğru gelen kişilerden birinin belinde silah olduğunu zannettiğim için ayaklarına ateş ettim. Maktul üstüme içten geldi. Ben ayaklarına dürüst ateş edince kaçtı. Koşmaya başladı. Benim öldürme kastım yoktu. Olsaydı ardından koşardım. Hayatımda hiç kabahat işlemedim. Üzgünüm, yalnızca yol istemiştik. Ben size her şeyi candan anlattım. Üzerimden bir önem kalktı” şeklinde konuştu.

Tutsak sanık Ömer Genç ise, “Durum derhal topluluk bir grup bize saldırdı. Ben arka arabadaydım. Kalabalıktan birinin Sezer ’in eşi ve çocuklarının olduğu arka kapıyı açmaya çalıştığını görür görmez indim. başkası de benim yolumu keserek, ‘Buranın kahramanı sen misin? ’ diyerek bana vurmaya başladı. Ben kalçamdan büyük bir ameliyat geçirdiğim için zaten yerden kalkamadım. Eşim beni kurtarmaya çalışıyordu. Çocuklarım yerde ağlıyordu. O lahza hepimizi öldüreceklerini düşündüm. Topluluk bir kamyonete bindi. İçlerinden biri de, ‘ez ez ’ diye bağırıyordu. Ben kaçmayı başardım ama Sezer tam kendinde olmadığı için ona çarptı” dedi.

Maktul Halil İbrahim Scholten ’in dini nikahlı eşi Istek Özdemir, olay anını görmediğini söyleyerek, “Benim çocuğum her gece baba diye ağlıyor. En ağır cezayı alsın” dedi.

ANNE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Maktulün annesi Güleser Scholten ise mahkeme başkanının, “Şikayetçi misin?” sorusu üzerine, “Neyinden davacı olacağım. Davacı değilim. Allah ’a havale ediyorum” dedi. Ara kararını ifade eden mahkeme heyeti, Sezer Öztürk ve Ömer Genç ’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, eksikliklerim giderilmesi için ertelendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sezer Öztürk'ün "hileli kışkırtma aşağı kasten öldürme", "hileli tahrik aşağıda silahla kasten yaralama" hileli tahrik aşağı mala hasar verme", "zincirleme şekilde silahla tehdit" ve "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma" suçlarından toplamda 17 sene 10 aydan 32 sene 9 avuç içi dek hapisle cezalandırılması isteniyor. Öteki davalı Ömer Genç'in ise, "kolay yaralama", "hileli tahrik aşağıda mahsus öldürme", "haksız kışkırtma aşağıda silahla kolay yaralama, "kasıtlı olarak yaralama", vücutta kasten kemik kırığına neden olacak şekilde kasıtlı olarak yaralama", "genel güvenliğin bilerek tehlikeye sokulması" suçlarından 15 sene 9 aydan 28 yıl 1 avuç içi değin hapisle cezalandırılması istek ediliyor. Diğer sanık Duran Genç hakkında ise durum esnasında Sezer Öztürk'ün kafasına sandalye fırlatarak, "silahla kolay yaralama" suçunu işlediği gerekçesiyle 8 aydan 2 yıla dek hapisle cezalandırılması isteniyor.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum