TİSK 'ten asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, yazılmış açıklamasında, TİSK'in birinci önceliğinin ülkenin ve çalışanların sürdürülebilir refahı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu yıl en düşük ücretin en kısa s.

TİSK 'ten asgari ücret açıklaması
25 Kasım 2021 - 15:57

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, yazılmış açıklamasında, TİSK'in birinci önceliğinin ülkenin ve çalışanların sürdürülebilir refahı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bu yıl en düşük ücretin en kısa sürede netleşmesi konusunda kamuoyunun büyük beklentisinin farkındayız. Bu sebeple, Minimum Vergi Tespit Komisyonu ’nda görüşmeleri hızlandırarak süreci aralık ayının başında tamamlamaya hazırız. Buradaki en büyük temennimiz kararın, çalışma hayatının bütün paydaşları olarak üçlü mutabakatla imzalanması. Egzersiz arkadaşlarımızın sürdürülebilir refahı için, enflasyon karşısında korunacak bir asgari aidat belirlenmesinden yanayız. Egzersiz arkadaşlarımızın hayat kalitesini iyileştiren ve büyük-minik bütün işletmelerimize değerinde katan her türlü kararın her zaman destekçisiyiz."

"AKILCI BİR SEVİYEDE UZLAŞI SAĞLANMASINI ÖNEMLİ BULUYORUZ"

Bu sene en düşük vergi müzakerelerinin küresel boyutta sürekli mucizevi ekonomik şartların gölgesinde gerçekleşeceğini açıklayan Akkol, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ne yazık ancak bütün dünyada artan emtia fiyatları, enerji ve nakliye maliyetlerinin yanı sıra çip krizi gibi küresel sorunlar ve yüksek belirsizlik ortamı birçok sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Öteki yana, hizmet sektörünün de toparlanması için halen zamana gereklilik duyuluyor. bu nedenle, en az vergi için gerek küresel enflasyon gerek ülkemizin rekabetçiliğini etkileyen öteki faktörler de değerlendirilerek akla yatkın bir seviyede uzlaşı sağlanmasını önemli buluyoruz. aynı zamanda, en az ödenti patron desteğinin bu yıl da devam etmesinin, hiç olmadığı dek önemli olduğunun ve yeni istihdam yaratılmasında önemli bir fayda sağlayacağının da altını da bir kere daha çizmek isterim."

"Birlikte Olası" anlayışı ile güç dönemi tekrar emekçi, işveren ve hükümetin açık diyalog ve dayanışmasıyla en iyi şekilde aşacaklarına inandığını kaydeden Akkol, "Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara yardım vermeye hazırız." ifadelerini kullandı. (AA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum