TFF'den tarihi hamle! Takımlar şimdiden kara kara düşünmeye başladı bile haberi

TFF'nin yeni kuralı bütün takımları huzursuz etti.

TFF'den tarihi hamle! Takımlar şimdiden kara kara düşünmeye başladı bile haberi
28 Haziran 2022 - 14:09

TFF'nin yeni kuralı bütün takımları huzursuz etti. Gelen kaide sonrası teknik direktörlerin işi oldukça zorlaşacak. Çoktan kara kara düşünmeye başlayan Süper Lig takımlarının demin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

"FUTBOLCUNUN FESİH HAKKI"

tff-aa-1859655

TFF internet sitesinde yayınlanan statünün "Futbolcunun Fesih Hakkı" başlıklı 28. Madde'nin 5. fıkrası şöyle: "23 yaş üstü bir profesyonel futbolcu, sezon sonunda, kulübünün oynadığı devlete ait müsabakaların % 10 ’undan daha azında görevlendirildiği takdirde sözleşmesini sportif haklı sebeple feshetme hakkına sahip olabilir. Böyle bir fesih, futbolcunun durumu ve somut olayın şartları göz önüne alınarak değerlendirilir."

ASGARI 4 MAÇTA KISMET SAPTAMAK ZORUNDA

81df872e8fd1437688a305b9e62128dd

Süper Lig'de 19 takım bulunuyor. Yani bir takım 36 hafta rakipleriyle karşı karşıya gelecek. Türkiye Kupası'nda da en düşük 1 maç yapmak zorunda kalacak kulüplerin en düşük yapacağı maç sayısı 37 olacak. Yeni çıkan kuralara göre kulüpler kadroda yer alan 23 yaş üstü bir futbolcuya en düşük 4 maçta talih vermezse futbolcu, kontratını feshetme şansına sahip olacak.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum