Tazminatını alamayınca belediyenin makam aracını haczettiren işçi konuştu: Bunu belediye istedi - kars haber

Kırşehir Belediyesi'nde 2014 yılında aşçı olarak işe başlayan Serkan Sönmez, çalıştığı sürenin son 2 yılını Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak geçirdi.

Tazminatını alamayınca belediyenin makam aracını haczettiren işçi konuştu: Bunu belediye istedi - kars haber
30 Mart 2022 - 19:28

Kırşehir Belediyesi'nde 2014 yılında aşçı olarak işe başlayan Serkan Sönmez, çalıştığı sürenin son 2 yılını Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak geçirdi. 8 yılın sonunda işine son verilen Serkan Sönmez, belediyeye karşı tazminat davası açtı ve 60 bin TL tazminat hakkı kazandı. Parası ödenmeyen Sönmez ’in hak ettiği tazminat bedeli icraya konuldu. Sönmez, icra takibi karşılıksız kalınca belediyeden alacağı 60 bin TL ’nin tahsili için Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz'a tahsis edilen makam aracını haczettirdi. Çekiciye yüklenen araba otoparka götürüldü.

'1 GÜNDE 14 TANE TUTANAK TUTARAK İŞTEN ÇIKARTTILAR'

Süreçle ilgili açıklama yapan Serkan Sönmez, "AK Parti döneminde Kırşehir Belediyesi'nde çalıştım. Seçim zamanında belediyeyi CHP alınca Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu bizi toplayarak kimsenin yerinin değişmeyeceği konusunda bize laf vermişti. Fakat aradan 2 ay geçtikten sonradan beni Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nden Ağlar Konağı'na verdiler. Oradan Park Bahçeler Müdürlüğü'ne gönderdiler. Ardından pandemi sürecinde beni esnek çalışmadan yararlandırıp bana 1 günde 14 tane zabit tutarak işten çıkarttılar" diye konuştu.

a31c31c5be91d45dec92ce241bceba7d

‘BÖYLE OLMASINI İSTEMEZDİK ’

İşten çıkarılınca hukuk mücadelesi başlattığını bildiren Sönmez, "Hakkımı seslenmek için kendime bir avukat tuttum. Avukatımla sağ olsun haklı mücadelemizin peşini bırakmayarak tazminatımızı kazandık. Tazminatı kazandıktan sonra belediye bu ödemeyi gerçekleştirme taraftarı olmadı. Avukatımız, belediyeyi 2-3 kez 'haciz yazarız' diye uyardı. Ancak belediye 'yazamazsınız' dedi. Bunun üzerine avukatımız işlemleri başlatarak belediyeye haciz gönderdi. Belediye başkan yardımcısının aracını haczetmişler. Böyle olmasını istemezdik ama bunu belediye istedi. Çok mağdur bir durumda olduğum için şu lahza Irak'ın Erbil kentinde çalışıyorum. İşten çıkarıldığım için buralara dek geldim. Ailemden ayrıyım. Ben durumumu Selahattin Ekicioğlu'na anlatmıştım. Beni anlamadı. Sonuç Olarak ben davayı kazandım. Kazancımın hakkını da istiyorum" ifadelerini kullandı.

DHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum