Tarkan'ın Geççek şarkısı ilk önce bir eylemde kullanıldı haberi

Eskişehir ’de Sağlık Durumu ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri aile hekimlerinin meslek vazgeçme eylemlerinin ikinci gününde bir araya geldi.

Tarkan'ın Geççek şarkısı ilk önce bir eylemde kullanıldı haberi
18 Şubat 2022 - 19:41

Eskişehir ’de Sağlık Durumu ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri aile hekimlerinin meslek vazgeçme eylemlerinin ikinci gününde bir araya geldi. Tarkan ’ın tartışılan “Geççek” şarkısını çalan sağlıkçılar, “Evet, tıpkı onun söylediği gibi bu günler geçecek” açıklamasını yaptı.

Tarkan'ın Geççek şarkısı ilk kez bir eylemde kullanıldı

SES Eskişehir Şubesi, aile hekimlerinin özlük haklarında iyileştirme talebiyle yaptıkları meslek vazgeçme eylemine katıldı. Şair Fuzuli Caddesi üzerinde yer alan sağlık otoparkı önünde buluşan sağlıkçılar, basın açıklamalarından önce, Tarkan ’ın tartışılan “Geççek” şarkısını çaldı.

SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, şunları söyledi:

“Basın açıklamamıza ne zaman emekçiler dara düşse ne süre zorlansa aralarından güçlü sanatçılar, ozanlar, şairler çıkarırlar. Biz de onlara nazire olsun diye Tarkan ’ın daha dün gündeme düşen olağanüstü şarkısını sizlerle paylaşmak istedik. Evet, tıpatıp onun söylediği gibi bu günler geçecek. Biliyoruz oysa halkımız mutluluğa er geç ulaşacak. Biliyoruz ki sağlık emekçileri haklarını eninde sonunda alacak. Biliyoruz oysa sağlık hizmetlerini bedava ve ulaşılabilir bir şekilde alacak. Bunun için uğraş ediyoruz. Sendika olarak bunun için varız.”

“KÖR- SAĞIR TAVIRLARINI SÜRDÜRÜYOR”

Son yıllarda artan bir şekilde çoğalan sorunların, hesaplı ve sosyal buhranın, büyüyen pahalılığın, düşük ücretlerin, sağlık emekçilerini canından bezdirdiğini kaydeden Özkavak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aylardır son derece naif bir şekilde taleplerini dile getirdiler. Ama iktidar bu taleplere âmâ sağır tavrını sürdürüyor. Yandaşı sendikalar eliyle çalışanları oyalamaktan beklentiye sokmaktan başka bir şey yapmıyor. Ama bütün emekçiler için olduğu gibi sağlık ve sosyal hizmet emekçileri içinde ülke yangın yeri. Diğer Taraftan başka devasa sorunlarda birikmiş durumda. Artık dayanacak gücü kalmayan emekçiler için tek çıkar yol üretimden gelen gücünü göstermekti. O yüzden ASM ’lerinde çalışan binlerce sağlık emekçisi dünden itibaren ile 2 gün süreyle meslek bırakma kararı almıştı. Ülkemizde çok büyük oranda katılım sağlanan iş bırakmanın bugün ikinci günü. Hatta birçok hastanede iş bırakıldığı bilgileri de bize ulaştı. Eskişehir halkının bu eylem süresince bizlere gösterdiği yardım takdire şayandır. Eskişehir halkının taleplerimizi desteklediğini bir an önce çözülmesini istediğini biliyoruz. Çünkü taleplerimiz ortak. Biz halkımızın daha sağlıklı koşullarda sağlık hizmeti almasını, ücretsiz nitelikli ulaşılabilir bir hizmet almasını istiyoruz. Randevu olmak için günlerce beklememesini, eczane eczane ilaç aramamasını, aşıya ve tüm koruyucu sağlık tedbirlerine bedava ulaşmasını istiyoruz.” (ANKA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum