'Sus' işaretiyle tanınan hemşire Dilek Tunca'nın son hali şaşırttı! Değişimi olay yarattı... haberi

İstanbul'da 45 yıl önce verdiği sus işareti yapan hemşire pozuyla herkes kadar tanınan fakat son hali meçhul eski model Dilek Tunca'nın değişimini görenler şaşkına uğradı.

'Sus' işaretiyle tanınan hemşire Dilek Tunca'nın son hali şaşırttı! Değişimi olay yarattı... haberi
21 Mayıs 2022 - 18:36

İstanbul'da 45 yıl önce verdiği sus işareti yapan hemşire pozuyla herkes kadar tanınan fakat son hali meçhul eski model Dilek Tunca'nın değişimini görenler şaşkına uğradı. Geçtiğimiz sene 12 Mayıs Hemşireler Günü'nde koronavirüs pandemisi nedeniyle sağlık çalışanlarına desteğini gönderen Istek Tunca'nın değişimi merak edildi.

O FOTOĞRAFIN HİKAYESİNİ ANLATMIŞTI

Hastane koridorlarında gerçekten herkesin gördüğü 'Sus' işareti yapan hemşire fotoğrafıyla ünlenen Istek Tunca, o fotoğrafın hikayesini anlatarak uyarı çekmişti.

“Hiç unutmuyorum, 1976 senesinin yazıydı. Turizm işimle ilgili Almanya ’dan döndüğüm gün annem söyledi “seni ajanstan aradılar” diye. İstanbul Reklam Ajansı ’ydı, Cağaloğlu ’nda. Acilen kapandı tabi. Hatta döndüğümün ertesi günü çekildi o fotoğraf. Şişli ’de yaşıyordum. Babam subay emeklisi, annem ise terziydi.

bayan sus

O dönem turizmciydim, aynı zamanda mankenlik yapıyordum. Şimdiki değin fazla manken yoktu. Biz 10-12 birey kadardık. Simla Kantarcıoğlu, Başak Gürsoy, Fatoş Altınkum ’lar falan. Ertesi gün derhal gittim ajansa. Yurtoğlu hap firması, hastanelere bir ‘sus pankartı ’ yaptırmak istiyormuş. Işyeri beni seçmiş. O zamanlar ‘cast ajansı ’ diye bir şey de yoktu. Reklam ajansları birbirine haber verirdi. Alt olduğumuz bir ajans da yoktu. Hepimiz birbirimizi tanırdık. Ekspozisyonlara 1-2 birey çıkardık, rozet konfeksiyon için her zaman beraber çektirdiğimiz fotoğraflarımız da vardır.

bayan sus1

‘Bayan sus ’ için ajansta bir sürü poz çektiler, daha sonra arasından da bildiğimiz pozu seçtiler. Set normaldi 2-3 kişiydik. “Bir tek hastanelere koyacağız, sus işareti yapın” dediler. Reklam ajansının müdürü, dahası kameramanlar vardı. Elbiseyi de Haseki Hastanesi ’nin başhemşiresinden ödünç almışlardı.

‘Hanımefendi sus ’un öbür bir yeri daha vardı, çünkü Atatürk ’ten sonradan duvardan inmeyen resim benimkiydi. Cümbür Cemaat geldi gitti, ben duvarda ‘bayan sus ’ olarak kaldım." ifadelerini kullanmıştı.

bayan sus2

Sosyal medyada yeniden gündeme gelen Dilek Tunca'nın son hali çoğu birey tarafından merak edilmeye başladı.

İşte Dilek Tunca'nın son hali;

dilek tunca4

dilek tunca3

dilek tunca2

dilek tunca1

dilek tunca

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum