Süleyman Soylu'dan CHP'li Özgür Özel'e 1 milyon TL'lik tazminat davası haberi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e sosyal medya paylaşımı sebebiyle 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Süleyman Soylu'dan CHP'li Özgür Özel'e 1 milyon TL'lik tazminat davası haberi
27 Haziran 2022 - 14:50

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e sosyal medya paylaşımı sebebiyle 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı. Özel, yaptığı açıklamada, "Bizleri susturacağını zannediyor. Hakettiğinden bir sözcük eksiğini söylersek senden beter olalım!" dedi.

AKTÜEL 27.06.2022 13:45 Süleyman Soylu'dan CHP'li Özgür Özel'e 1 milyon TL'lik tazminat davası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Grup Başkanvekili Bağımsızlık Özel'e 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Bakan Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca, yaptığı açıklamada, sosyal medya paylaşımıyla Özel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na kabahat duyurusunda bulunulduğunu belirtti.

Kızılca, Özel hakkında, "hukuksal temelden, siyaset ahlakından ve edebinden yoksun" dediği paylaşımı sebebiyle 1 milyon liralık manevi tazminata hükmedilmesi, kınanma ve manevi tazminat kararının en yüksek tirajlı 5 gazetede yayınlanması talebiyle manevi tazminat davası açıldığını ifade etti.

CHP'li Özel ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Milletvekillerine "şerefsiz", Genel Başkanımıza "yalancı" diyen Suçişleri Bakanı kendisine cevaben "yalancı" ve "sahtekar" dediğim için 1 Milyon TL ’lik tazminat davası açmış. Bizleri susturacağını zannediyor. Hakettiğinden bir kelime eksiğini söylersek senden beter olalım!" ifadelerini kullandı.

Milletvekillerine "şerefsiz", Genel Başkanımıza "yalancı" diyen Suçişleri Bakanı kendisine cevaben "palavracı" ve "kalpazan" dediğim için 1 Milyon TL ’lik tazminat davası açmış.

Bizleri susturacağını zannediyor.

Hakettiğinden bir sözcük eksiğini söylersek senden beter olalım!

— Bağımsızlık Özel (@eczozgurozel) June 27, 2022 Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum