spikeri Özlem Sarıkaya Yurt'a veda! Tabutuna sarılıp ağladı haberi

NTV haber spikeri Arzu Sarıkaya Yurt, 4 yıldır çare gördüğü meme kanserine yenik düştü ve dün yaşamını yitirdi.

spikeri Özlem Sarıkaya Yurt'a veda! Tabutuna sarılıp ağladı haberi
18 Mayıs 2022 - 17:45

NTV haber spikeri Arzu Sarıkaya Yurt, 4 yıldır çare gördüğü meme kanserine yenik düştü ve dün yaşamını yitirdi. Bir çocuk annesi Yurt için Ataköy 5. Kısım Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede Yurt'un eşi Yiğit Yurt taziyeleri kabul etti. Cenazeye Yurt'un ailesi, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Yurt'un annesi Pervin Sarıkaya, kızının tabutuna sarılıp 'Kır çiçeğim, çiçeğini bize bırakıp gitti' diyerek ağladı.

HEPİMİZE ÖRNEK OLACAK BİR İSİMDİ

Özlem Sarıkaya Yurt'un meslektaşı Cem Öğretir, “İnsanın kendisine ağabey dediği birinin kendisinden önce ölüm etmesi fiilen fazla acı verici. Dünyanın düzeni böyle, bunu benimsemek gerekli. Mesleği için çok uğraş sarf eden, en minik kelime için zaman zaman arardı. Sonradan kendi kanatlarıyla uçmaya başladı. Iş için en iyi isimlerden biriydi çünkü güler yüzlüydü. Açlık keza iyi niyetiyle hem hayata bakışıyla, duruşuyla, gerçekte hepimize misal olacak bir isimdi. Kaybettik, çok üzgünüz" dedi.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto11

“HASTALIĞINDA BİLE YETER Kİ SİZ ÜZÜLMEYİN DERDİ"

Mesai arkadaşı Burcu Kaya da, “Fazla bir gün geçiriyoruz dünden beri. Bizim için burada olmak fazla baskı. Müthiş bir çalışma arkadaşıydı. Mükemmel bir kardeşti. Biz hepimiz birbirimize fazla bağlıyız. Açlık'in gidişi hepimizi fazla sarstı. Hastalığında bile ben iyiyim, yeter oysa siz üzülmeyin derdi. Onu fazla özleyeceğiz" diye konuştu.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto10

Burak Özcan ise, “Ailenin bir parçasını kaybettik. 10 yılı aşkın süredir beraber çalışıyorduk. Bu 10 sene baştan başa hep iyi huylu, her zaman faydalı, sevecen, iyi bir insan hangi özellikleri taşırsa onların hepsini taşıyan bir insandı. Çok erken oldu çok üzgünüz. Çok acı bir gün, ailemizin bir parçasını kaybettik" dedi.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto9

ARZU BU SAVAŞINDA BİZE DESTEK OLDU

Mesai arkadaşlarından Erhan Yılmaz, “Böylece disiplinli ağır başlı, işini öyle iyi yapıyordu ki hayran kalmıştık. Yıllar daha sonra türk'te tekrar çalıştık ve çok yakın dost olduk. Bizim mesleğimizde tanıdığım en naif, en güler yüzlü, işini en çok ciddiye alanlardan bir tanesiydi ama güleryüz konusunda tekti" ifadelerini kullandı.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto8

Seda Öğretir ise, “Biz tanıyanlar için ne dek büyük bir kayıp olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Onu ekrandan tanıyan da milyonlarca birey var. Türk televizyon haberciliği için büyük bir kayıp. Son dakika yayıncılığının bence efsanesi ve bir numarasıydı. Yeni meslektaşların ondan öğreneceği çok şey vardı.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto5

4 yıllık bir mücadelenin içindeydik ve bu uğraş gitti ve arkasından iyi şeyler söyleyeyim yok. Özlem bu savaşında bize yardim oldu. Hiç iletişimi koparmadık daima birlikteydik. Bir an olsun dün paylaştığım o anların gerçek olabilme ihtimalini düşünmemiştim" dedi.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto7

Yurt'un cenazesi öğle vakti kılınan namazın ardından Büyükçekmece Mezarlığı'nda toprağa verildi.

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto6

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto4

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_6294_dhaphoto3

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_2510_dhaphoto2

haber-spikeri-ozlem-sarikaya-yurta-veda_2510_dhaphoto1

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum