Sosyal medyadan paylaşım yapıyordu! Sahte ikamet izni düzenleyen yabancı uyruklu yakalandı haberi

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sosyal medya platformları üzerinden "İkamet izni reddedilen yabancılara her yerde ikamet izni çıkartılabileceği" şeklinde açıklamalarda bulunduğu belirlenen bir danışmanlık şirketi ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçm.

Sosyal medyadan paylaşım yapıyordu! Sahte ikamet izni düzenleyen yabancı uyruklu yakalandı haberi
17 Mayıs 2022 - 04:17

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sosyal medya platformları üzerinden "İkamet izni reddedilen yabancılara her yerde ikamet izni çıkartılabileceği" şeklinde açıklamalarda bulunduğu belirlenen bir danışmanlık şirketi ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatıldığı belirtildi.

ESENYURT'TAKİ ADRESE BASKIN

Açıklamada, yapılan çalışmalarda 16 Mayıs'ta şirketin Esenyurt ilçesindeki adresine gerçekleştirilen operasyonda tanıdık olmayan uyruklu M.T.T'nin gözaltına alındığı belirtildi.

Laf konusu adreste arama yapıldığı açıklama edilen açıklamada, 2 adet geçici koruma belgesi, para makbuzları, suçtan elde edildiği değerlendirilen 3 bin 950 lira ve 2 bin 55 dolar ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildiği bildirildi.

AA-20220516-27883847-27883846-PARA_KARSILIGINDA_IKAMET_IZNI_CIKARTTIGI_IDDIA_EDILEN_YABANCI_UYRUKLU_ISI_YAKALANDI

SINIR KADINSI EDİLECEK

M.T.T. ile ilgili "Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan tahkikat başlatıldığı kaydedilen açıklamada, zanlının hudut dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği ifade edildi.

Danışmanlık şirketi adı altında kullanılan işyeri de ruhsatsız faaliyetten dolayı zabıta görevlilerince mühürlendi. (AA-İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum