Son dakika: Yerli otomobil TOGG'la ilgili yeni gelişme! İlk kez görücüye çıktı - kars haber

Yerli otomobili TOGG için bekleyiş sürüyor.Türkiye ’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium ’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ’nde (YANKI İKLİM) Türkiye ’de öncelikle görücüye çıktı.

Son dakika: Yerli otomobil TOGG'la ilgili yeni gelişme! İlk kez görücüye çıktı - kars haber
30 Mart 2022 - 12:56

Yerli otomobili TOGG için bekleyiş sürüyor.Türkiye ’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium ’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ’nde (YANKI İKLİM) Türkiye ’de öncelikle görücüye çıktı. TOGG'un birincil hızlı üretim aracının 2022 yılı sonunda banttan indirilmesi hedeflenirken, fabrika inşası da tez devam ediyor.

1

ATO Congresium ’da birçok paydaşın bir araya gelerek düzenlediği Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ’nde Türkiye ’nin elektrikli otomobili ve çevre dostu Togg sergilenmeye başlandı. Doruk katılımcıları Togg ’a yoğun alaka gösterdi. Togg ’u inceleyen iş lisesi öğrencisi Yiğit Orar, “İklim Zirvesi çok hoş. Cidden başarılı teknolojiler var burada. En fazla da dikkatimi çeken ülkemizin en iyi yapmış olduğu Togg arabası. Cidden üstteki seviye bir model yapmışlar, üstteki düzey teçhizat var, ful teknoloji. Fazla derecede başarılı olmuş. İnşallah öteki ülkelerde açılıp markamız duyulur ve kullanabiliriz. Elbette binmek isterim. Diğer markalara tercihen Türk markasına binmek benim için daha iyi olur yani. 4 gün olsa gelirim, çünkü beni kendimden aldı. öyle hoş olmuş ki bakmaya doyamıyorum” diye konuştu.

2

“BAYAĞI GURURLANDIRDI BİZİ, HOŞUMUZA GİTTİ, SEVİNÇLİYİZ”

Yerli otomobili inceleyen meslek lisesi öğrencisi Mustafa Çelik ise şunları söyledi:

“Burada Türkiye ’nin yaptığı arabayı da gördük. Basmakalıp gururlandırdı bizi, hoşumuza gitti, sevinçliyiz. Efsane kendimce. Kim istemez ama, hayalim acilen. 4 gün sergilense buraya gelirim. Türk arabası bizi gururlandırıyor. İnsan heyecandan ne diyeceğini bilemiyor. Sıradan hoş. Satılsa alırdım.” (İHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum