Son dakika: TFF deplasman seyircisi yasağını kaldırdı ve Rezerv Lig kurma kararı aldı! haberi

Son dakika haberleri: Türkiye Futbol Federasyonu'nda Nihat Özdemir'in sürpriz istifası sonrasında geçici olarak başkanlığı sürdüren Servet Tezgâhtar, 16 Haziran'da yapılan seçimde koltuğunu Mehmet Büyükekşi'ye devretmişti.

Son dakika: TFF deplasman seyircisi yasağını kaldırdı ve Rezerv Lig kurma kararı aldı! haberi
30 Haziran 2022 - 03:07

Son dakika haberleri: Türkiye Futbol Federasyonu'nda Nihat Özdemir'in sürpriz istifası sonrasında geçici olarak başkanlığı sürdüren Servet Tezgâhtar, 16 Haziran'da yapılan seçimde koltuğunu Mehmet Büyükekşi'ye devretmişti. Büyükekşi'nin gelişi ardından yabancı kuralı ve yayıncı kuruluş muhakkak olmuştu.

DEPLASMAN YASAĞI KALKTI

58f6b1744ec14d168bd8ae5dcecf58db_2-1655835185

TFF'de iki flaş karar aniden açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu, 2022-2023 sezonuyla birlikte Süper Lig ’de deplasman seyircisi yasağının kaldırıldığını açıkladı.

REZERV LİG KURULUYOR

aa_28174665

TFF hem 2022-2023 sezonunda Rezerv Lig kurulacağını da duyurdu.

İŞTE TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Sayın Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva ’da bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmeler sonucunda aşağıdaki kararları almıştır:

2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig ’in kurulmasına karar verilmiştir.

Buna kadar Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig ’de yer alan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne kadar ve A Ekip maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir.

Rezerv Lig müsabakalarında, Kulüplerin A Takım Listesinde bulunan yerli ve tanıdık olmayan tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir.

Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama ya da sınırlama olmayacaktır.

Rezerv Lig ’e ilişkin öteki hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.

tff_foto_1

2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper Lig ’de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır.

Hem, konut sahibi kulüplerin, konuk takımın yazılmış onayı ve İl ya da İlçe Spor Emniyet Kurulu ’nun kararı ile, en fazla %10 olan konuk ekip seyirci kapasitesi %30 ’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin minimum %5 ’i oranında davetli takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları ’nın uygun görmesi halinde, davetli ekip tribünleri, ev sahibi kulüpler kadar kullanılabilecektir.

Düzenlemenin detayları Süper Lig statüsünde bildiri edilecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum