Son Dakika: MİT'ten Musul'da operasyon! Mehmet Erdoğan etkisiz hale getirildi haberi

Son dakika haberine tarafından, MİT Irak'ın kuzeyindeki Musul'da operasyon düzenledi.

Son Dakika: MİT'ten Musul'da operasyon! Mehmet Erdoğan etkisiz hale getirildi haberi
23 Mayıs 2022 - 13:28

Son dakika haberine tarafından, MİT Irak'ın kuzeyindeki Musul'da operasyon düzenledi. Operasyonda terör örgütü PKK/HPG'nin sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, etkisiz hale getirildi.

AA-20220523-27947332-27947329-MIT_OPERASYONUYLA_TERORIST_MEHMET_ERDOGAN_ETKISIZ_HALE_GETIRILDI

MİT, 2021 yılında PKK'nın Mahmur, Kerkük, Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu olarak görevlendirilen 'Ahmet Rubar' kod adlı Mehmet Erdoğan'ın, Mahmur Kampı'nda Hacı Mirza Ali namına düzenlenmiş sahte kimlikle yaşadığını belirledi. Gelen bilgilerin değerlendirmesi sonucu, MİT tarafından Mehmet Erdoğan'ı odağına bölge bir operasyon planlandı. Mehmet Erdoğan, 21 Mayıs 2022'de Mahmur'da MİT elemanlarının da yer aldığı operasyonla etkisiz ülkü getirildi.

AA-20220523-27947332-27947331-MIT_OPERASYONUYLA_TERORIST_MEHMET_ERDOGAN_ETKISIZ_HALE_GETIRILDI

SİLAHLI, BOMBALI EYLEMLERİ YÖNETTİ

Mehmet Erdoğan, Türkiye'ye karşın PKK bünyesinde silahlı, bombalı eylemleri yöneten HPG Komuta Konseyi'nin yöneticisi olarak etkinlik gösterdi. Uzun yıllar PKK medya savunma alanlarına tabi Hakurk Eyalet Sorumlusu ve Avaşin Eyalet Sorumlusu olarak tahsis yapan Mehmet Erdoğan, Avaşin ve Hakurk'ta bulunduğu dönemde Türkiye'ye karşın fazla sayıda terör eyleminin bana kalırsa planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak sorumluluk üstlendi. Mehmet Erdoğan, örgüte katıldığı 1990'lı yıllarda Sancı Dağı ve İran Makü Dambat Grupları Sorumlusu olarak, 2000'li yıllarda da Serhat Eyalet Gücü Sorumlusu olarak çok sayıda terör eyleminin emrini verdi. Mehmet Erdoğan, 1990'lı yıllardan itibaren çok sayıda sivil ve askerin şehit edilmesi eylemlerinin talimatını verdiği için 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma' suçlarından aranıyordu.

(DHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum