Son dakika: Kadına ve sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi yasalaştı - kars haber

Son dakika haberine kadar, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini de içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu ’nda kabul edildi.

Son dakika: Kadına ve sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi yasalaştı - kars haber
12 Mayıs 2022 - 22:16

Son dakika haberine kadar, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini de içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu ’nda kabul edildi. Kadına ve sağlık çalışanlarına karşın bile bile işlenen suçlar katalog suçlara girecek.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda kanun teklifi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"MECLİS ’DERI GEÇTİ! Afiyet çalışanlarına yönelik bilerek yaralama suçlarında ESIR yargılamayı sağlayan, sağlıkta halk hizmetini müdahale etme suçunu ise daha ağır cezaya çarptıran kanun maddesi Meclis ’te kabul edildi. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Uğurlu olsun.

Sağlıkta bilerek yaralama suçlarında tutsak yargılamayı sağlayan düzenleme, bunun yanı sıra, failin ceza indirimi nedeniyle duruşmada kılık kıyafetine özen göstermesi, takım elbise giymesi, kravat takması gibi şekli tutum ve davranışlarını İYİ HAL İNDİRİMİ NEDENİ SAYMAYACAK.

MECLİS ’DERI GEÇTİ! Sıhhat çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara niçin olan MALPRAKTİS davalarında, niyet olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesini sağlayan kanun maddesi Meclis ’te kabul edildi. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Uğurlu olsun.

Sn. Cumhurbaşkanımızın 14 Marttaki iradeleriyle başlayan; sağlık çalışanlarını şiddetten, Malpraktis davalarında yaşanan haksızlıklardan yeni kanuni düzenlemelerle korumayı amaçlayan işlem, Meclis ’te tecelli eden Ulusal İradede karşılığını bulmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum