SON DAKİKA | İstanbul'da barış görüşmeleri sürerken Rusya'dan tehdit gibi açıklama! - kars haber

Son dakika: Bütün dünya Ukrayna ve Rus heyetlerinin İstanbul'da gerçekleştirdiği barış görüşmelerinden hoş haberler beklerken, Rusya'dan gerilimi daha da tırmandırabilecek bir tanımlama geldi.

SON DAKİKA | İstanbul'da barış görüşmeleri sürerken Rusya'dan tehdit gibi açıklama! - kars haber
29 Mart 2022 - 15:19

Son dakika: Bütün dünya Ukrayna ve Rus heyetlerinin İstanbul'da gerçekleştirdiği barış görüşmelerinden hoş haberler beklerken, Rusya'dan gerilimi daha da tırmandırabilecek bir tanımlama geldi. Başlıca hedeflerinin birinci aşamasının tamamlandığını duyuran Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna donanmasını ayrıntılarıyla değil ettiklerini iddia etti.

SON DAKİKA | RUSYA'DAN NATO'YA SERT UYARI: KARŞILIK VERİRİZ

NATO için de dikkat çeken ifadelerin yer aldığı açıklamada "Eğer NATO Ukrayna'ya uçak ve hava savunma sistemi gönderirse Rusya buna da kısa sürede cevap verecektir" denildi.

a1

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan izah etme şöyle:

"Ukrayna'daki askeri operasyonun esas amacı Donbas'ın kurtarılması. Ukrayna'nın askeri kapasitesi önemli ölçüde düşürüldü. Ukrayna bundan böyle donanmaya sahip yok. Eğer NATO Ukrayna'ya uçak ve hava savunma sistemi gönderirse Rusya buna da kısa sürede cevap verecektir."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum