Son Dakika | İçişleri Bakanı Soylu'dan Meral Akşener'e sert yanıt: Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu - kars haber

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e fazla sert yanıt verdi.

Son Dakika | İçişleri Bakanı Soylu'dan Meral Akşener'e sert yanıt: Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu - kars haber
30 Mart 2022 - 15:05

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e fazla sert yanıt verdi. Partisinin grup toplantısında Güvenlik Teşkilatı ve yaşanan sorunlarla ilgili konuşan Akşener'e tepki bildiren Bakan Soylu, "Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu. Başaramayacaksın Zafiyet Hanım" dedi.

SON DAKİKA | SOYLU'DAN AKŞENER'E: ZAFİYET HANIM...

"Türkiye ’nin bugünkü rahat ortamında sadakat ve fedakarlıklarıyla katkısı büyük olan Emniyet Teşkilatımızı istismara, 15 Temmuz öncesi gibi kendisini 'müstakbel başbakan' atayan Zafiyet Bayan da katılmış" diyen İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Polisimize; Cumhurbaşkanı aday adayı ve avanesi ile uyuşturucu taciri karalamasına,küçük ortağınız HDP tarafından "beyaz toros" suçlamasına ve FETÖ'cülerin alçak iftiralarına, meczupların saldırılarına ses çıkaramayan Akşener; anlıyorum fakat, Gaziantep'teki kaptagonculardan kurtulamamış!

"SENİ EN İYİ BİZ BİLİRİZ"

Şehit ailesine küfreden müptezeli koruyan, çok kıymetli(!) devlet büyüğü;
Fazla değerli kendi kendini atayan "müstakbel başbakan",
pek kuvvetsiz oynuyorsun ki;daha önce söyledim;
seni en iyi biz biliriz
Seni en iyi bildiğimizi de en iyi sen bilirsin.

Emniyet Teşkilatımız her lahza başarıdan başarıya koşarken Kahraman Polisimiz ağzına hiç yakışmıyor...

Son üç yıldır TÜİK araştırmasında Kamu Hizmetlerinde Vatandaş Memnuniyetinde 1. sıra Asayiş Hizmetleri.

Bütün araştırmalarda terör, ülkemiz sorunları arasında artık en daha aşağı sıralarda.
Türkiye ’nin en güvenilir kurumları aralarında polis en ön sıralarda.

Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu:
Türkiye ’nin en güvenilir noktasına saldırmak.

Başaramayacaksın Zafiyet Bayan"

dadasfg

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Akşener şu ifadeleri kullanmıştı;

"Devlet kurumlarıyla devlettir. Yegane öğe da düzendir. Düzenin olmadığı bir anlayışta millet ne refaha, ne huzura, ne de mutluluğa ulaşamaz. Tüm hak ve hürriyetlerimiz devletin kurduğu harmoni içinde güvende olabilir. Güvenlik aynı zamanda insan haklarını gözetmek ve halk düzenini karşılamak demektir. Devletin hafızasıyla, birikimiyle kurduğu ahenk ayrıca vatandaşların adalet ve özgürlüklerini kullanabileceklerini, keza de devletin tedbirler almasını içerir.

Bugün dünya savaşın, salgının, göçün kıskacı altında. Devletlerin güvenliğini sağlama kapasiteleri ülkelerin refaha ulaşmada bir ön koşul olmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın temel görevi, memleketimizin güvenliğini sağlamak, vatandaşımızın hakkını korumaktır. Güvenlik teşkilatımız terörden, cinayete birçok alanda fedakarlıklar yaparak çalışıyorlar.

ASKENER

Polis kardeşlerimiz gösterdikleri fedakarlık karşısında, siyasi baskılarla, mobbingle karşılaşıyorlar. Lekeli bir düzenle karşılaşıyorlar. İstifalar ve canımızı yakan intihar vakaları artıyor. Koruma polislerinin çektiklerini anlatamam. O insanların AK Partili insanlar kadar köle gibi görüldüklerini, bu müthiş kişiler kadar haklarında negatif bir kelime söylendiğine katlandıkları psikolojik zorlama mı dersiniz... Böyle korkunç bir kibirlilik insanları nasıl bir ezme halini hiçbir dönemde görmedim.

"EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN EMEĞİNİ SÖMÜRÜYORLAR"

Bay kriz ve usta İçişleri Bakanı hiçbir sorun yokmuş gibi davranarak, umursamaz söylev takınarak kirli düzeni devam ettiriyorlar. Kul hakkına giriyorlar, emniyet teşkilatımızın emeğini sömürüyorlar. Teşkilatımızın hakkına giriyorlar, 3600 ek göstergede bir gelişme değil. Son olarak da emniyet teşkilatımızın huzuruna göz diktiler. Yeni ödev sistemine göre devir bölgeleri 4 bölgeye ayrıldı. Bir polis kardeşimiz 4 kere tahsis edilecek.

Sizler vazifenizi yapmak istiyorsunuz, yargı ettiğiniz koşullarda çalışmak istiyorsunuz, emeğinizin karşılığını bakmak istiyorsunuz farkındayız. Sizleri kendi iktidarı önüne bir kalkan gerçekleştirmek istiyor. En doğal haklarınızı lütuf gibi sunuyor. Laf veriyorum; kahraman Türk polisinin değerini sadece şehit olduğunda bilen bu köhnemiş zinhiyeti mutlaka değiştireceğiz. 3600 ilave göstergeyi dahil etmemek da bize nasip olacak.

Ülkemizi bu devlet krizinden kurtarmak bizim elimizde. Memleketimizi İYİ Partimizin güneşiyle ısıtmak bizim elimizde. Bunları gerçekleştirmemize çok eksik kaldı. Başlıca çaba şimdi başlıyor. İYİ Parti'nin gücünü onlar da görüyor. Mutlaka başaracağız."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum