SON DAKİKA: İçeride binden fazla sivil vardı! "Kurbanların sayısını hayal etmek imkansız" Rusya, Ukrayna'da bir AVM'yi füzeyle vurdu ilk görüntüler geldi haberi

Son dakika haberi: Rusya Ukrayna'daki bir AVM'ye füze saldırısı düzenledi.

SON DAKİKA: İçeride binden fazla sivil vardı! "Kurbanların sayısını hayal etmek imkansız" Rusya, Ukrayna'da bir AVM'yi füzeyle vurdu ilk görüntüler geldi haberi
27 Haziran 2022 - 19:35

Son dakika haberi: Rusya Ukrayna'daki bir AVM'ye füze saldırısı düzenledi. Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy yaptığı açıklamada saldırı sırasında bölgede binden fazla sivilin olduğunu duyurdu. Görüntüler, vahşetin boyutunu gözler önüne seriyor.

SON DAKİKA: RUSYA, UKRAYNA'DA AVM VURDU! ALEVLER ARASINDA KALDILAR

Saldırı sırasında AVM'de binden fazla sivil olduğu gelen bilgiler aralarında. Görüntülerde binanın alevler içinde kaldığı, itfaiye ekiplerinin alevleri denetleme altına almaya çalıştığı görülüyor. Zelenskiy, Telegram'dan Rusya'nın saldırısını açıkladı. Ukrayna lideri keza Rusya'nın çaresiz kaldığı için sivilleri vurduğunu belirtti.

u1

"KURBAN SAYISI TAHMİN EDİLEMEZ"

Zelenskiy, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, "İşgalciler, Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde bir alışveriş merkezini füzelerle vurdu. Merkez yanıyor. Kurtarma ekipleri, yangını söndürmeye çalışıyor. Kurban sayısı tahmin edilemez. Rusya acizliğini banal vatandaşlardan çıkarmaya devam ediyor. Rusya'nın sağduyulu ve yardımsever olacağını ümit etmek faydasız." ifadelerini kullandı.

ASGARI 2 ÖLÜ, 20 YARALI

Ukrayna Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada alışveriş merkezine düzenlenen saldırıda en az iki kişinin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı belirtildi. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kirilo Timoşenko ise saldırıda yaralananlardan 9'unun durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum