Son dakika haberi! İstanbul'daki kar esareti! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu basiretsizliktir haberi

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV özel yayınında Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, Ukrayna ve Rusya arasındaki kriz, Kur korumali mevduat paketi, İstanbul'da ve Türkiye genelindeki yoğun kar yağışı ve gündeme dair çok artı konuda değerlendirmelerde.

Son dakika haberi! İstanbul'daki kar esareti! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu basiretsizliktir haberi
26 Ocak 2022 - 22:42

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV özel yayınında Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, Ukrayna ve Rusya arasındaki kriz, Kur korumali mevduat paketi, İstanbul'da ve Türkiye genelindeki yoğun kar yağışı ve gündeme dair çok artı konuda değerlendirmelerde bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Bu kar yağışını ben açık konuşmak gerekirse bir bolluk olarak görüyorum. Zira kuraklıkların ülkemizde önemli manada topraklarımızı korkutma ettiği dönemleri geride bıraktık. Bütün tarımda yaşadığımız sıkıntılar ortada yağmur yağmur diyerek bekledik.

"İSTANBUL'A YAKIŞMAYACAK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI"

Karın sebep olduğu özellikle ulaşım sıkıntılarına karşı gerekli önlemi edinmek elimizde. Fakat son kar yağışının etkileri karşı malesef özellikle İstanbul'a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı.

"BU TAM ANLAMIYLA BİR BASİRETSİZLİKTİR"

İstanbul'da belediye başkanlığı yapmış birisiyim. Tuzlanmayan yollarda araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturuyorsa bunun sorumlusu vardır. Bunu yapmayanlar belirli. Bu tam anlamıyla bir basiretsizliktir.

"GECE 3'E KADAR İŞİ TAKİP ETTİM"

Ne eyvah ancak daha önceki uygulamaları devam ettiremeyen bir yönetim mevcut. Karayolları Genel Müdürlüğümüz, Meteoroloji ile irtibatlı olarak sorumluluğunda bulunan yol hatlarında gerekli önlemleri aldılar. Araştırmalar yurt genelinde 446 karla uğraş merkezinde gerçekleşiyor. Ben örneğin gece 3'e dek işi takip ettim. Kesintisiz arkadaşlarımla irtibatta oldum. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz.

1

"SİZ İŞ YERINE GETIRMEK İSTEDİKTEN SONRA CUMHURBAŞKANI SİZİ ENGELLEYEMEZ"

Bütçe dağılımı adil şekilde yapılmaktadır. Cumhurbaşkanı CHP'li belediyeleri engelliyor iddiası abes bir iddiadır. Siz iş yapmak istedikten daha sonra sizi Cumhurbaşkanı engelleyemez.

"BUNLARDAN HİZMET BEKLEMEK BEYHUDA BİR BEKLEYİŞ

İstanbul, Ankara, İzmir ilk kez olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır. Bunlardan eser ve hizmet beklemek nafile bir bekleyiştir.

"MARMARAY'I CHP ZİHNİYETİ YÜZÜNDEN GECİKMEYLE BİTİRDİK"

Biz Marmaray'ı 3-4 sene önce bitirecekken CHP zihniyeti yüzünden gecikmeyle bitirdik.

"2024 YILINA DEK RABBİM İSTANBUL HALKININ YARDIMCISI OLSUN"

Malesef İBB adete 1990 yılında bizim aldığımız döneme geri dönmüştür. 'Rabim 2024 yılına dek İstanbul halkının yardımcısı olsun' diyorum.

2

İRAN'IN GAZ AKIŞINI KESİŞİ

Biz İBB değiliz. Bizim İran'a borcumuz yok. Bu iddialar yalandır. Onlar 'Bir arızadan dolayı bu işi 10-15 gün ertelemek durumumuz olacak' dediler. hemen İran'da da kış şartları fazla sert. 'En kötü şartlarda bir 10 gün esneme yaparsak bu süreci atlatırız.' dediler. BOTAŞ'tan bir ekibimiz orada. Onlarda görüşmelerini yapıyorlar. 10-15 gün içinde bir aksaklık olmadığı durumda doğalgaz akışı devam edecek.

ELEKTRİK FATURALARINDAKİ DÜZENLEME

Salgın koşulları sebebiyle alınmış bir önlem. Dünyada ham madde fiyatlarında yaşanan artışlar sebebiyle enerji fiyatlarında da bir artma meydana geldi. Kömür fiyatların 5 kat, doğalgaz fiyatlarında 10 kat çoğalma laf konusu. Özellikle fiyatlarda subvansiyon mevcuttur. Elektrik faturalarında yüzde 50 devletimiz sübvanse ederek karşıladı. Tarifelere yansıtmadı. 2022 yılında da aynı durumlar devam edecek. Derece Derece tarife Türkiye'deki hanelerin ortalama elektrik tüketimi hesaplanarak belirlendi. Aylık 150 kw tüketim düşük tarifeden aşanlar ise daha yüksek bir tarifeden hesaplanıyor. Tarife şu elektriğin verimli kullanımını cesaretlendirmek. Uygulama demin yeni başladı. Önümüzdeki günlerde tatbik verileri takip edilecek.

AYRINTILAR GELECEK...

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum