Son dakika haberi: CHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladı! 'Eğer sen bunu yaparsan CHP arkanda kapı gibi durur' - kars haber

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin kayda değer açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberi: CHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladı! 'Eğer sen bunu yaparsan CHP arkanda kapı gibi durur' - kars haber
29 Mart 2022 - 15:18

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin kayda değer açıklamalarda bulundu. 6 siyasi parti liderinin önceki günkü görüşmesine değinen Kılıçdaroğlu, yayımladıkları bildiriye uyarı çekti. Kılıçdaroğlu keza AK Parti'ye seslenerek 'Eğer sen bu kararı alırsan CHP kapı gibi arkanda durur' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'Milli iradeyi parlamentoya tamamiyle yansıtmak üzere tercih güvenliğini sağlamak amacıyla bir çalışma grubu daha oluşturduk. Her türlü dalavere bunların işi biliyoruz, bizim görevimiz de madem ki bunları biliyoruz önlemini alacağız. 6 lider bu konuda anlaştık. Sandık güvenliğini seçim güvenliğini sağlayacağız.'

fhljtrntr

KILIÇDAROĞLU'NDAN TAVSİYE!

'Yeni öneriler sunuyoruz. 84 milyon insan gelecek kaygısı taşıyor. Bu sorunlar için tavsiyelerde bulunmak çok daha kıymetli. Tavsiyelerim olacak.

Maceracı para ve kur politikalarından vazgeçin. Devlet macerayla yönetilmez. Devlet liyakatla yönetilir. İşi ehline teslim edin. Neden işi ehline teslim etmiyorsunuz? Sürüklediğiniz nokta tam bir afet. 128 milyar lira buharlaşıp gitti. O paraya yeni bir Türkiye yapı ederdiniz.

Eylül ayında Dolar 8 liraydı acilen 15 liraya dayandı. Maceracı, öngörüsüz politika sizi bu noktaya götürür. Bunlar Bahçeli'nin hiç ağrına gitmiyor.

'TELEVİZYONA ÇIKMAYA HAZIRIM'

Ben bu hükümeti ihtar etmek zorundayım. Cesaret ederlerse televizyona çıkmaya da hazırım.

İkinci tavsiyem, kur korumalı mevduat uygulamasına hemen son verin. Ülkeyi felakete sürüklüyorsunuz. Akılla mantıkla açıklanacak bir başvuru formu değil. Fakirden alıp zengine veriyorsunuz.

AK Partili kardeşlerime şunu soruyorum: Din dediler, Nas dediler. Bu faizin neresinde Kur'an var?

'CHP SİZİN ARKANIZDA DURUR'

Üçüncü tavsiyem; hazineyi ölçüsüz yük haline sokan ulus özel iş birliğidir. Bu bütün bir soygun düzeni. Bunu hemen Türk lirasına çevirin. CHP sizin arkanızda kapı gibi durur! Çünkü biz beşli çeteye değil 84 milyona hizmet etmek istiyoruz. Sen kararını 84 milyondan yandan al her türlü desteği veririz.'

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum