SON DAKİKA | Gram altın ne kadar olacak? Son altın tahmini dikkat çekti: Temmuz ve yıl sonunda uçacak... haberi

Son dakika: Gram altındaki yükseliş dikkat çekerken, Temmuz ayı ve 2022 yıl sonu altın fiyatları için yapılan tahminler uyarı çekiyor.

SON DAKİKA | Gram altın ne kadar olacak? Son altın tahmini dikkat çekti: Temmuz ve yıl sonunda uçacak... haberi
25 Mayıs 2022 - 08:59

Son dakika: Gram altındaki yükseliş dikkat çekerken, Temmuz ayı ve 2022 yıl sonu altın fiyatları için yapılan tahminler uyarı çekiyor. 25 Mayıs Çarşamba (bugün) 970 TL'den operasyon gören gram altının Temmuz ayı itibariyle 1200 TL'ye değin yükselebileceğini öngören uzmanlar, yıl sonu içinse bomba bir tahminde bulunuyor. Vatandaşlara 'altın satmak için telaş etmeyin' diyen uzman isimler, gram altının yükselişini sürdüreceğini belirtti.

SON DAKİKA | GRAM ALTIN İÇİN TEMMUZ VE YIL SONU TAHMİNİ

Posta'da bulunan habere tarafından; Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk de ons altının önümüzdeki dönemde bir süre 1.800-1.900 dolar bandında hareket edeceğini söyledi. Haziran ardından ise merkez bankalarının oluşturacağı faiz artışlarının da etkisiyle onsun 1.950 doların üstüne çıkacağını belirten Yıldırımtürk, "Yıl sonuna içten ise onsun 2 bin ve 2 bin 150 dolar olacağını düşünüyorum. Çünkü yiyecek enflasyonu ve jeopolitik riskler gibi altını destekleyen sorunlar devam ediyor" diye konuştu.

altın

GRAM ALTIN NE DEĞIN OLACAK?

Altındaki bu yükselişin sürpriz olmadığını söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Keza ons ayrıca de gramın yükseleceği belliydi. Yani ons altındaki 1.800 dolara kadar olan sarkmaların bir toparlanma sürecine girmesini bekliyorduk. Çünkü jeopolitik riskler, küresel çapta miktar sıkıntıları ve tüm dünyada enflasyon devam ediyor. Bu da yatırımcıları tehlikesiz limana yönlendiriyor. Onstaki artışın temel nedeni bu. Onsta yeniden 2 bin doların üstünde bir saldırı bekliyorum" dedi.

son dakika gram altın

"GRAM ALTIN TEMMUZDA 1200, YIL SONUNDA 1450 TL"

Gram altının ise ons etkisi haricen yurtiçinde dolar bazlı arttığını açıklayan Memiş, "Gramdaki bu çoğalma daha açılış. Temmuzda önce 1.200 liraya, yıl sonunda ise aşama kademe 1.450 liraya ulaşmasını bekliyorum. Altın yükselişe geçtiği için satmayı düşünen yatırımcılara telaş etmemelerini nasihat ediyorum. Altın temmuz ayından sonradan 1.000 liranın altına düşmeyecek. Yani daha belli başlı yükselişler başlamadı. 1.000 lirayı görmeden harekete geçmemelerini öneriyorum" diye konuştu.

altın fiyatları

DOLAR İÇİN HAZİRAN SONUNU İŞARET ETTİ

Altının Türkiye'de olduğu gibi yurtdışında da yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşacağını ifade eden Yıldırımtürk, "Yani Avrupa ve Amerika'daki vatandaşlar da bizim gibi altına yönelecek. Çünkü parasının değerini gözetmek isteyecek ve altın tüm dünyada enflasyona karşısında bir koruma kalkanı olarak öne çıkacak" diye konuştu. Gram fiyatının doların 16 lira olmasıyla yükseldiğini bildiren Yıldırımtürk, "Haziran sonunda doların 17 lira olmasını bekliyorum. Bu durumda gramın önce 1.000 lira, sene sonunda da 1.450 lira olacağını öngörüyorum" dedi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum