SON DAKİKA | Gözler, kritik kabine toplantısına çevrildi! Asgari ücret zammı, Kurban Bayramı tatili...Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak haberi

Son dakika: Gözler, bugün gerçekleşecek kabine toplantısında olacak.

SON DAKİKA | Gözler, kritik kabine toplantısına çevrildi! Asgari ücret zammı, Kurban Bayramı tatili...Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak haberi
27 Haziran 2022 - 17:10

Son dakika: Gözler, bugün gerçekleşecek kabine toplantısında olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak toplantının esas gündem maddesi en az ücrete yapılması planlanan zam ve Kurban Bayramı tatili olacak. Alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında kamuoyuyla paylaşacak. İşte son dakika kabine toplantısı haberinin detayları...

2020_Mayis_kabine-2-

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Haziran ayının son kabine toplantısı bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak. Kabinede çoğu konu yer alırken 'Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?' sorusunun da bugün netlik kazanması bekleniyor.

Kurban Bayramının bayağı şartlarda 4 gün olarak seziş edilmesine rağmen Arefe gününün 8 Temmuz'a denk gelmesi ve bayramın son günü ile tekrar resmi tatil olan 15 Temmuz aralarında sadece 2 günün olması gözleri 9 jurnal tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına karşın bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

ASGARİ ÜCRETE ZAM OLACAK MI?

Toplantıda minimum ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağının katiyet kazanması bekleniyor. Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in, konuya ilişkin bir sunum yapması beklentiler aralarında.

ENFLASYONLA MÜCADELE VE DÖVİZ KURU

Ekonomi ve enflasyonla uğraş de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, dolar ve Euro başta almak üzere dövize karşısında TL'ye bedel kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bir sunum yapması bekleniyor.

MADRİD'DEKİ NATO ZİRVESİ

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği tartışmaları devam ederken 28-30 Haziran'da İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenecek NATO zirvesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son kere masada olacak.

ALINAN KARARLARI ERDOĞAN DUYURACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı ardından alınan kararları kamuoyuyla paylaşacak.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum