SON DAKİKA | Gerilimin ardından son seçim anketinde sürpriz oy oranı! Dengeler değişti Ümit Özdağ ve Ekrem İmamoğlu... - kars haber

2023 seçimi öncesinde siyasi dengeler de yavaşça belirli oluyor.

SON DAKİKA | Gerilimin ardından son seçim anketinde sürpriz oy oranı! Dengeler değişti Ümit Özdağ ve Ekrem İmamoğlu... - kars haber
09 Mayıs 2022 - 10:14

2023 seçimi öncesinde siyasi dengeler de yavaşça belirli oluyor. Geçtiğimiz hafta siyasi olarak epeyce hareketli geçti. Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi sonrasında yaşananlar, Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gerilimi sandığa nasıl yansıdı? Optimar'ın son tercih anketinde sürprizler var.

SON DAKİKA: SON SEÇİM ANKETİNDE ÜMİT ÖZDAĞ SÜRPRİZİ!

SOSYAL MEDYA hesabından barajı geçeceklerini ifade eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Optimar'ın son tercih anketine tarafından %0.5 oy alarak %1'in altında kaldı. Ali Babacan'ın DERMAN Partisi ile Esas Karamollaoğlu'nun Saadet Partisi, Zafer Partisini geride bıraktı.

Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'na yürümesine izin verilmedi - Genel - Ankara -

AK PARTİ BİRİNCİ, CHP İKİNCİ PARTİ!

Optimar'ın son seçim anketine kadar AK Parti'nin oy oranı %36.2'ye geldi. Cumhuriyet Insanlar Partisi ise %26.6 oy oranıyla dikkat çekiyor. Meral Akşener'in genel başkanlığını yaptığı İYİ Parti'nin oyu %10.6 olurken, HDP'nin oyu da %10.2 olarak açıklama edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca'da  - Genel - İstanbul -

Milliyetçi Hareket Partisi'nin oy oranı Optimar'ın anketine göre %10.1'de kaldı. Oy oranlarının kesin olmayan seçmenlerin dağılımı sonucunda belirlendiği de not düşüldü.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum