Son dakika: Erman Toroğlu, yeni TFF Başkanı'nı açıkladı! - kars haber

Son dakika haberi! Türkiye Futbol Federasyonu'nda çalkantılı günler devam ederken, gündeme flaş bir iddia geldi.

Son dakika: Erman Toroğlu, yeni TFF Başkanı'nı açıkladı! - kars haber
31 Mart 2022 - 10:05

Son dakika haberi! Türkiye Futbol Federasyonu'nda çalkantılı günler devam ederken, gündeme flaş bir iddia geldi. 12 hakemin liste dışı bırakılmasıyla birlikte başlayan sarsıntılı dönem, TFF Tahkim Kurulu'nun kararı bozmasıyla artarak devam etti. Spor yazarı Erman Toroğlu ise fazla konuşulacak bir yazı kaleme alarak olayların perde arkasını açıkladı.

İşte Toroğlu'nun yazısından öne çıkanlar...

"İLERİDE KURULACAK TFF FANTASTIK!"

thumbs_b_c_de39dc8e2b17883604e2f250f7e0857a

Bakınız hakem işi bahane, futbol federasyonu başkanı edinmek olağanüstü. Çünkü Türkiye'deki bazı hakemler maçları düşünmediler, kargaşa oluşturup federasyonu ele geçirmeye kalktılar. Göksel Gümüşdağ önümüzdeki seçimlerde TFF Başkanı edinmek istiyor. Peki Gümüşdağ'ı destekleyenlerden biri kim? Dün istifa eden hukuktan sorumluluk sahibi Mehmet Baykan... Hukuk da bahane ileride kurulacak TFF inanilmaz!

"KÜÇÜK DİLİNİZİ YUTACAKSINIZ!"

thumbs_b_c_def9aff04debf5fc728fbe41729bb585

Maskeli balo oynanıyordu, yavaşça maskeler düşmeye başladı. Önce halk müziği anlamadılar, 'Ne oluyor ya' dediler. Sonradan baktılar oysa iş başka tarafa gidiyor…
Hakemlerin işi bitti, bir takım kulüpler hatta çok kulüp hakemlerden şikayetçiydi, 'Bunlar gitsin, gençler gelsin' diyorlardı. Hakemler gitti, aniden bunlar şekil değiştirdiler. Ya bunlar şikayetçiydi dost ne oldu da 'Yanlış' demeye başladılar. Çünkü besbelli bir oyun oynanıyordu. Bu yazıyı okuduğunuzda minik dilinizi yutacaksınız.

"BÜYÜK RESİM ÇIKMAYA BAŞLADI"

Farklı senaryolar da göreceksiniz. Bakınız hakem işi gerekçe, futbol federasyonu başkanı edinmek olağanüstü. Çünkü Türkiye'deki bir takım hakemler maçları düşünmediler, kaos oluşturup federasyonu ele geçirmeye kalktılar. Siz onların bu işi yapabileceğini düşünüyor musunuz? Hayır natürel oysa. Onlar maşa oldular. Lakin büyük fotoğraf yavaş yavaş çıkmaya başladı. Karakterli olanlar, kullanılanlar, sağlam duranlar, kuvvetsiz olanlar...

"FEDERASYON KURULU HİKAYE"

Nihat Özdemir federasyonu kurulduğunda isimler çok sağlam değildi. Derhal sadede gelelim. Mesela tahkim ve disiplin kurulu başkanları; düşünebiliyor musunuz Türkiye'de 147 bin civarı avukat var. Ama tesadüfe bakın ki Disiplin Kurulu Başkanı Aytaç Yüksel ile Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı aynı büroda çalışan iki isim. Düşünebiliyor musunuz birisi ceza verecek, diğeri cezayı kaldıracak veya kaldırmayacak. Federasyon kurulu hikâye. Peki, acilen kısa kısa geçeceğim çünkü evraklar bende var. Örneğin tahkim kurulu başkanı 10 yıldır bu kurulun içinde. Son 2 yılda da başkan olmuş. Fazla fazla uzağa gitmeyin. Hani 5 yıl önce Rize'de oynanan Rize-Başakşehir maçından daha sonra basın mensupları eşek sudan gelinceye değin dövüldüler ya futbolcuların basmakalıp ceza almaları gerekiyordu ya aldıkları cezalara bakın daha sonra itirazla neye indi ona bakın.

"SAVCILIĞA BAŞVURDULAR"

Gelelim ikinciye; 6 tane tanıdık olmayan futbolcu dolandırıldıklarını iddia ederek savcılığa başvurdular. İçlerinde tanıdığınız fazla futbolcu var. 3 menajer hapse atıldı. Hapisten bir her birine (İskender Çam) 10 tane avukata vekalet verdi. En başta kim vardı biliyor musunuz? Şu andaki tahkim kurulu başkanı. Bu işin devamını burada uzatmak istemiyorum. Bu menajer şu anda resmi menajerlik evrakı aldı.

"MASKELERİNİZ DÜŞTÜ"

thumbs_b_c_58e9d519a2e7266fa6eaba6a4b0f7710

Bu disiplin ve tahkim kurulu başkanının yazdıkları iki tane kitap var. Birisi Enerji Piyasası Mevzuatı, ikincisi Göreceli İçtihatlı Bankacılık Kanunu. Madem bu işleri yapıyorsunuz yıllarca bundan başka futbol hukukunu yazsaydınız da bir görseydik. Hani ben de merak ediyorum bir halk yönetimi mezunu olarak. Fakat bu karşılıklı arkadaşlar futbolun içine dalıyorlar. Eee burası güzel bir pazar. Hemen dönelim biz futbol camiamıza. Peki bu adamların ardından kim var? Kuşkusuz Göksel Gümüşdağ... Neden? Çünkü Gümüşdağ önümüzdeki seçimlerde TFF Başkanı edinmek istiyor. Peki Gümüşdağ'ı destekleyenlerden biri kim? Dün istifa eden hukuktan sorumlu Mehmet Baykan. Açıklamalarını okudum olacak şey yok. Yani o açıklamalarıyla ilkokuldaki çocuğu aldatamaz. Bu adam TFF'de hukuktan sorumluluk sahibi. Hukuk da ileride kurulacak TFF harika. Kim kulis yaparsa kongrede onun yanında gider çünkü kulisi çok sever. Amatör işlerin başındaki yurttaş da istifa edecekmiş diye duydum. Olabilir. Buraya dek genel şeyler yazdım. Derhal gelelim diğer tarafa. Türkiye'de bazı hakemlerin işi bitirildi. Ben de gerisinde durdum. Dürüst yapıldı. Peki bu hakemler kimlerin maşalığını yapıyorlar. şu anda istifa edenlerin. Maskenin içindeki adam kim? Göksel Gümüşdağ... Hakemler, TFF'nin idaresini yapacak adamlara tezgâh tutarak hareket etmişler. TFF de bunların işini bitirince bunlar bağırıp çağırıyorlar. Yani bu hakemler ileride kurulacak, kurulması istenen federasyonlarda bazıları mutlak MHK'lerde tayin alacaklar. Düşünebiliyor musunuz bunların seçeceği hakemlerin ligde ne yapacağını! İğrenç düzeyde gidiyoruz. Onun için futbolumuz 500 milyon dolardan 150 milyon dolara düştü. Futbolun dışından gelen, icazetle içeri sızanlar futbolun içine tükürdüler. Bırakın futbol, futbolun içinde kalsın. Tabiri caizse defolup gidin. Maskeleriniz düştü...

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum