Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur açıklaması: Tüm oyunları bozuldu

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın'da toplu başlangıç töreninde açıklamalarda bulundu.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur açıklaması: Tüm oyunları bozuldu
15 Ocak 2022 - 17:34

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın'da toplu başlangıç töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında CHP'yi eleştirerek, "Bugünün CHP'si tek parti faşizminin hesabını vermesi gereken atıklardır. Ne diyor. 'Erdoğan'ın akıbeti de Menderes gibi olacak' diyorlar. Ey CHP'lin artıkları. Biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerek çıktık." ifadelerini kullandı. Döviz kuru ve yeni ekonomi modeli hakkında konuşan Erdoğan, "Döviz kuru üzerinden ekonomik kriz peşinde kaos içeri almamak istediler. Kura endeksli Türk Lirası dedik tüm oyunları bozuldu." biçiminde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

"Menderes'e darağacında son nefesini verdiren darbeciler de tek parti faşizmi artıkları da lanetle anılıyor. Türkiye'nin demokrasi ve yeniden yapılanma mücadelesinde son 20 yılda attığımız her adımda merhum Menderes'i rahmetle ve minnetle yad etmemizin sebebi ülkemize yaptığı hizmetlerin yanında onurlu duruşudur.

1

"BİZ BU YOLA ÇIKARKEN BEYAZ KEFENİMİZİ GİYEREK ÇIKTIK"

Bugünün CHP'si tek parti faşizminin hesabını vermesi gereken atıklardır. Aydınlatılmış, bu CHP'ye prim vermemelidir.

Ne diyor. 'Erdoğan'ın akıbeti de Menderes gibi olacak' diyorlar. Ey CHP'lin artıkları. Biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Bizi bu cins tehditlerle korkutamazsınız.

2

"DÖVİZ KURU ÜZERİDEN KARGAŞA ÇIKARMAK İSTEDİLER"

Döviz kuru üzerinden idareli kriz ardındaki karışıklık dışında tutmak istediler. Kura endeksli Türk Lirası dedik bütün oyunları bozuldu.

"HER KESİMDEN VATANDAŞIMIZI ENFLASYON KARŞISINDA KORUMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Minimum ücreti hiç düşünmedikleri bir seviyeye çıkardık mı? Bundan daha sonra da her kesimden vatandaşımızı enflasyon aleyhinde korumayı sürdüreceğiz. Bu nesil dalgalanmaların durulmaya başlamasıyla Türkiye Ekonomi Modeli diye adlandırdığımız programın kazanımları daha iyi görülmeye başladı.

3

"PİYASALARDA PANİK HAVASI YARATMAYA ÇALIŞTILAR"

Yurt içinde piyasalarda panik havası yaratmaya çalıştılar. Bu sırada ortaya çıkan fahiş fiyata karşı önlemlerimiz aldık"

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum