Son Dakika: Çamlıca Camii'ndeki ifadeler! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir" haberi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gündeme dair kayda değer değerlendirmelerde bulunuyor.

Son Dakika: Çamlıca Camii'ndeki ifadeler! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir" haberi
26 Ocak 2022 - 23:46

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gündeme dair kayda değer değerlendirmelerde bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemi uzun süre meşgul eden Çamlıca Camii'ndeki ifadeler ve Sezen Aksu ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Benim oradaki ifadelerimin muhatabı Sezen Aksu değildir." dedi. öte taraftan Erdoğan, "'Dilini koparma' ifadesini birinin şahsına karşın yok kutsallarına karşı hakarete dönük olarak açıklama ettim." biçiminde konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SEZEN AKSU AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Burada fazla açık net bir gerçeği ortaya koymakta menfaat var. Başta benim oradaki ifadelerimin muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin kayda değer bir ismidir. Fakat dahası ben ülkenin Cumhurbaşkanı olarak hangi inançtan olursa olsun dini değerlerine laf edilmesine müsaade etmem. Sadece burada Hz Adem ve Havva validemiz değil aynı zamanda burada Meryem validemize de hakaret var. İnsanların kutsallarına karşın hassas bir duruşum var. 'Dilini koparma' ifadesini birinin şahsına yönelik yok kutsallarına karşı hakarete dönük olarak ifade ettim.

Hatırlayın Halkçı Parti döneminde Atatürk'ü koruma kanunu çıkarıldı. Hemen biz kutsallarımızı korumak için de kanun mu çıkaracağız. Bu bir duruş, bir hürmet, bir kabullenme ve birlikte yaşama tecrübesi olarak hayata geçmeli. Özgürlüğün sınırları hakaret etmek, rencide etmek değildir. Bizim dinimiz bütün peygamberlere kendi peygamberlerimize duyduğumuz kadar saygı duymayı emrediyor. Ne süre birbirimize hürmet duyacağız? Ne süre bu konularla gündem oluşturmaktan vazgeçeceğiz?

Ekran görüntüsü 2022-01-26 231125

Bu konulara karşın görmezlikten gelmemiz beklenmemeli. Bu saygıyı ortaya koymaya mecburuz. Cumhurbaşkanı olarak da bu hassasiyetimin de ad vesaire zikretmeden ortaya koyduğum ilkenin kabulüdür. Böylece zannediyorum ama bu ilkenin kabulünü de herkes kabullenecektir.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum