Son dakika: Buse Naz Çakıroğlu Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda finale yükseldi haberi

Son dakika haberi...

Son dakika: Buse Naz Çakıroğlu Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda finale yükseldi haberi
18 Mayıs 2022 - 19:47

Son dakika haberi... Milletlerarası Boks Birliği (IBA) göre Türkiye'nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 50 kiloda finale meydana çıkan ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, 20 Mayıs Cuma günü yapılacak final maçında altın madalyayı kazanacağına inandığını söyledi.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonanın 9. gününde benzeri final maçında İspanyol Laura Fuertes Fernandez ile karşılaşan ve 4-0'lık galibiyet elde eden olimpiyat ikincisi Buse Naz, müsabakanın gerisinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"ALTIN MADALYAYI İSTİYORUZ"

Hedefinin şampiyonluk olduğunu dile getiren ulusal boksör, "En başından beri 5'ten geriye sayıyorum. 5, 4, 3, 2 derken bugün 1 maç kaldı. Altın madalyayı istiyoruz. Sevinmek için erken lakin fazla kayda değer bir rakibimi yendim. Atmosferin verdiği heyecan var. Ülkemizde dövüştüğümüz için ayrı bir heyecan oluyor. acilen çok güzel ilerliyoruz. Umarım 20 Mayıs'ta altın madalyayı boynumuza takacağız." diye konuştu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda ikinci olan Buse Naz, İstanbul'da seyircisi önüne çıkmanın farkından bahsederek, "Olimpiyat atmosferi solumuş biri olarak bugün burada daha heyecanlıydım. Seyirci faktörü çok kayda değer. Herkese çok teşekkür ediyorum. Etkilenmemeye çalışsak da bizi etkiliyor. Umarım altın madalya aldığımızda hep beraber kutlayacağız." ifadelerini kullandı.

Avrupa şampiyonu, olimpiyat ve dünya ikincisi milli boksör, 20 Mayıs Cuma günü finalde Kolombiyalı Ingrit Lorena Valencia Victoria ile mücadele edecek. (AA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum