Son Dakika: Bakanlık duyurdu! Afrin'de canlı bomba eylemi gerçekleştirecek 2 kadın terörist yakalandı haberi

Son dakika haberi: Suriye Afrin ’de canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu bilgisi alınan 2 PKK/KCK-PYD/YPG ’li bayan terörist yakalandı.

Son Dakika: Bakanlık duyurdu! Afrin'de canlı bomba eylemi gerçekleştirecek 2 kadın terörist yakalandı haberi
18 Mayıs 2022 - 17:38

Son dakika haberi: Suriye Afrin ’de canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu bilgisi alınan 2 PKK/KCK-PYD/YPG ’li bayan terörist yakalandı. İçişleri Bakanlığının açıklamasında "Afrin ’de canlı bomba eylemi gerçekleştirecek 2 PKK/KCK-PYD/YPG ’li bayan terörist yakalandı." ifadeleri kullanıldı.

AW622741_02

İŞTE ARAMADA ELE GEÇİRİLENLER

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü (Afrin) tarafından yapılan çalışmalarda 2 tanıdık olmayan uyruklu kadının canlı bomba eylemi için Mümbiç ’deri hareketle Aziz üzerinden Afrin ’e geleceği bilgisi elde edildi.

AW622741_01

Düzenlenen operasyonla PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensubu 2 terörist yakalandı.

AW622741_03

Teröristlerin üstünde yapılan aramada uzak kumandalı 5,6 kilogram ağırlığında C4 tipi plastik patlayıcı yüklü, demir bilyelerle güçlendirilmiş 4 adet elektrikli fünye ateşleme sistemi olan canlı bomba yeleği ele geçirildiği öğrenildi.

AW622741_04

AW622741_06

NE OLMUŞTU?

Dün de Bursa'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda canlı bomba eylemi hazırlığında olan Süleyman Elhamud yakalanarak gözaltına alınmıştı. Önceki gün ise Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonda canlı bomba Beşşar El Mizhen hücre evine yapılan baskınla yakalanmıştı.

Kaynak: İHA


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum