Son dakika: Annesinin boynundan bıçaklayarak öldürmüştü! Anne katili Orhan Oruçgüney hakkındaki hakiki ortaya çıktı haberi

Sultanbeyli'de gerçekleşen olayın arkasından katil Orhan Oruçgüney'in amcası Muammer Oruçgüney, DHA mikrofonlarına konuştu.

Son dakika: Annesinin boynundan bıçaklayarak öldürmüştü! Anne katili Orhan Oruçgüney hakkındaki hakiki ortaya çıktı haberi
26 Ocak 2022 - 14:56

Sultanbeyli'de gerçekleşen olayın arkasından katil Orhan Oruçgüney'in amcası Muammer Oruçgüney, DHA mikrofonlarına konuştu. Yeğeninin babasının dükkanına baktığını daha önce şizofreni tanısını konduğunu hastaneye yatsa da çare edilemediğini gösteren lakin Oruçgüney, yeğeninin iki ay boyunca hastanede yattığını belirtti.

ÖZ ANNESİNİ ÖLDÜREN KATİL HAKKINDA 'ŞİZOFRENİ' DETAYI

Olay, Fatih Mahallesi Çağlar Caddesi üzerindeki iki katlı binada saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Orhan Oruçgüney, annesiyle az önce meçhul bir nedenle tartıştı. Tartışmanın büyümesinin peşinde Orhan Oruçgüney, elindeki bıçakla annesinin boynunu kesti. Sesleri duyan komşular durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

genis-haber-sultanbeylide-annesini-boynunu-keserek-oldurdu_7415_dhaphoto1

Afiyet ekiplerinin yaptığı incelemede Gülbeyaz Oruçgüney'in öldüğü saptandı. Orhan Oruçgüney gözaltına alınırken, bıçağa el konuldu. Durum yeri tahlil ekipleri, Cumhuriyet Savcısı'nın nezaretinde evde delil araştırması yaptı.

genis-haber-sultanbeylide-annesini-boynunu-keserek-oldurdu_7415_dhaphoto4

Ekiplerin incelemesinin ardından Gülbeyaz Oruçgüney'in cansız bedeni Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumun morguna kaldırıldı. Kadının cenazesi araca konulurken, oğulları ve gelinlerini gözyaşlarına boğuldu. Gülbeyaz'ın 4 çocuğu olduğu öğrenildi.

genis-haber-sultanbeylide-annesini-boynunu-keserek-oldurdu_7415_dhaphoto9

Annesi öldüren Orhan Oruçgüney'in psikolojik sorunları olduğu ve daha önce de şizofreni tanısıyla hastanede çare edildiği öğrenildi.

genis-haber-sultanbeylide-annesini-boynunu-keserek-oldurdu_7415_dhaphoto5

'HASTANEYE YATIRDILAR FAKAT SONUÇ ALAMADILAR'

Ölen Gülbeyaz Oruçgüney'ın amcası Lisan Aksu "Oğlu tedavi ediliyordu. Annesini bu sabahleyin öldürmüş."dedi. Orhan Oruçgüney'in amcası Muammer Oruçgüney, "Babasının dükkanına bakıyordu. Hastaneye yatırdılar lakin fazla aşırı bir sorunu olsaydı hastaneden bırakmazlardı. Ailesine aleyhinde sorunu yoktu. Yalnızca bir defa tedavi gördü. İki ay yattı hastanede. Bir sorun olmadığından dolayı çıkardılar." diye konuştu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum