SON DAKİKA | Adana'da terör operasyonu! Çok sayıda kişiye gözaltı, aralarında... haberi

Son dakika: Adana'da PKK/KCK/TDÖ soruşturması dahilinde aralarında Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve HDP il teşkilatı yöneticilerinin de bulunduğu 38 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi.

SON DAKİKA | Adana'da terör operasyonu! Çok sayıda kişiye gözaltı, aralarında... haberi
27 Haziran 2022 - 17:11

Son dakika: Adana'da PKK/KCK/TDÖ soruşturması dahilinde aralarında Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve HDP il teşkilatı yöneticilerinin de bulunduğu 38 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Gözaltına alınanlar aralarında HDP İl Eş Başkanları Mehmet Karakış ve Helin Kaya ile Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk da bulunuyor.

adana1

SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Çaba (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK/TDÖ (Türkiye Demokratik Örgütlenmesi) Çukurova bölge yapılanmasını deşifre etmek için çalışma yaptı. Teknik ve maddi takibin peşinde aralarında HDP İl Benzer Başkanları Mehmet Karakış ve Helin Kaya ile Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk'un da bulunduğu 38 şüpheli tespit edildi. Bu kişilerin örgütsel faaliyette bulunduğu öne sürüldü. Harekete geçen TEM ekipleri, sabahleyin saatlerinde fazla sayıda adrese baskın yaptı. Kapıların koçbaşlarla kırıldığı operasyonda aralarında Karakış, Kaya ve Buyruk'un da olduğu fazla sayıda şüpheli gözaltına alındı.

adanada-pkkkck-operasyonu-hdpli-baskanlar-da-gozaltinda-yeniden-2-_1634_dhaphoto3

Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk

GAZETECİLERİN SORUSUNA BU YANITI VERDİ

Şüpheliler, sağlık kontrolünün arkasında emniyete götürüldü. Bu sırada Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Buyruk, gazetecilere niçin gözaltına alındığını bilmediğini söyledi.

adanada-pkkkck-operasyonu-hdpli-baskanlar-da-gozaltinda-yeniden-2-_2530_dhaphoto4

HDP Adana İl Başkanı Helin Kaya

adanada-pkkkck-operasyonu-hdpli-baskanlar-da-gozaltinda-yeniden-2-_2530_dhaphoto5

HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış

35 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Adana merkezli Mersin, Diyarbakır ve Mardin'de terör örgütü PKK/KCK/TDÖ'nün Çukurova yapılanmasına karşın operasyonda, aralarında HDP İl Benzeşen Başkanları Mehmet Karakış ve Helin Kaya ile Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk'un da bulunduğu 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, çok sayıda dijital materyal ile örgütsel kitap ele geçirildi. 3 firari şüpheliyi yetişmek içinse çalışmaların sürdüğü belirtildi. Emniyete götürülen şüphelilerin sorguları sürüyor.

Kaynak: DHA-İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum