Slaven Bilic resmen açıkladı! "Fenerbahçe..." - kars haber

Türkiye'de daha önce Beşiktaş'ı çalıştıran ve son dönemde adı Fenerbahçe ile anılan Slaven Bilic, önemli direktifler yaptı.

Slaven Bilic resmen açıkladı! "Fenerbahçe..." - kars haber
30 Mart 2022 - 19:27

Türkiye'de daha önce Beşiktaş'ı çalıştıran ve son dönemde adı Fenerbahçe ile anılan Slaven Bilic, önemli direktifler yaptı. Süper Lig kariyerini anlatan tecrübeli teknik direktör, sarı - lacivertlilerden önerge aldığını belirtirken flaş itiraflarda bulundu. Bilic'in The Athletic'e verdiği görüşme şu şekilde;

"TÜRKİYE'DE BENİ SEVERLER"

thumbs_b2_2bf3a0f96e9cdfb2965ce2ad993f6f65

"Teknik direktörlük kariyerimin çoğunu İngiltere ve Türkiye'de geçirdim. Oradaki insalar beni sever. İngiltere ve Türkiye'de kendimi çok iyi hissewdiyorum. Muhtemelen bir sonraki işim ya Türkiye'de veya İngiltere'de olacak. Teknik direktör olarak bu iki ülkede bir namım var."

"FENERBAHÇE'YE GİTMEK İSTEDİM!"

thumbs_b_c_34796359e9e6a2e76fedaa56cb78f85c

Slaven Bilic daha önce Fenerbahçe için kulübünden izin istediğini, "Geçtiğimiz temmuz ayında üst seviye bir Avrupa kulübünden öneri aldım. Büyük bir kulüp ve oraya gitmek istedim. Başkanlarıyla 3 gün görüştüm. Arkasında Beijing Guoan'ın sahibiyle konuştum ama gitmemi istemedi. Bu işi kabul etmeme müsade vermesini istedim, zorladım ama vermedi. Sonra kendi kendime, 'Antrenmanları durduracak, greve gidecek biri değilsin. Sen bir teknik direktörsün. Sahtekar değilsin. Günün sonunda bu sözleşmeyi imzaladın, işini yap' dedim. Sorun dahil etmemek istemedim. Başkan akıllı bir adam, bu yüzden sezon ardına kadar kalacağımı kabul ettik. 3 Ocak'ta terketmek istedim ve kulüp sahibi de bunu kabul etti." şeklinde ifade etti.

BILIC'İN KARİYERİ

Kariyerine Hajduk Split'te başlayan Slaven Bilic, sırasıyla Hırvatistan U-21, Hırvatistan Ulusal Takımı, Lokomotiv Moskova, Beşiktaş, West Ham United, Al İttihad, West Bromwich Albion ve Beijing Guoan takımlarından tahsis yaptı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum