Sivas Valisi Şimşek'ten polislere 'cemaat ve tarikatlardan uzak durun' çağrısı haberi

Sivas Polis Iş Eğitimi Merkezi'nde konuşan Sivas Valisi Dr.

Sivas Valisi Şimşek'ten polislere 'cemaat ve tarikatlardan uzak durun' çağrısı haberi
23 Haziran 2022 - 12:07

Sivas Polis Iş Eğitimi Merkezi'nde konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Yıldırım, polis adaylarına cemaat ve tarikatlardan uzaktan durmaları yönünde çağrı yaptı. Şimşek, polis adaylarına "Hiçbir kimse ya da örgüte, hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata tabi olmayın. Alt olacağınız tek bir yer vardır; o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’dir." ifadeleriyle seslendi.

AKTÜEL 23.06.2022 11:17 Sivas Valisi Şimşek'ten polislere 'cemaat ve tarikatlardan uzak durun' çağrısı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Yıldırım, Sivas Polis Meslek Eğitimi Merkezi'ndeki törende yorumlama yaptı.

Polis adaylarına cemaatlerden ve tarikatlardan uzakta durmaları çağrısı yapan Yıldırım, mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada "Aklınızdan çıkarmayın ancak bu teşkilat, Gaffar Okkan, Fethi Sekin gibi kahramanları yetiştirmiş bir teşkilattır." ifadelerini kullandı.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili gençler. Bugün sizler çok onurlu bir mesleğe, devletimiz az daha vitrini olan çok önemli bir kuruma birincil adımlarımızı atıyorsunuz. Bu bilinçle ve Güvenlik Teşkilatımızın köklü kurumsal kültürü doğrultusunda gerekli eğitimlerinizi aldınız ve polis olmaya yargı kazandınız. Aldığınız eğitimler doğrultusunda ve bugün burada yapacağınız yemine sadık kalarak, tanrısal mesleğinizin vatan sevgisi, acınacak şey, hak ve kötülükle çaba olduğunu katiyen unutmayacağınıza, Iş hayatınız her tarafında toplum menfaatini şahsi menfaatlerinizin üzerinde tutup, görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza içten gelen inanıyorum. Hiçbir kimse ya da örgüte, hele hele hiçbir cemaate veya tarikata tabi olmayın. Emrindeki olacağınız tek bir yer vardır; o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’dir. Gücünüzü mutlaka adaletten, hukuktan, haktan ve halktan alın. Unutmayınız ancak zalime merhamet, mazluma ihanettir. Size sığınanlara kapınızı, kucağınızı ve kalbinizi daima açık tutun. Aklınızdan çıkarmayın ancak bu teşkilat, Gaffar Okkan, Fethi Sekin gibi kahramanları yetiştirmiş bir teşkilattır. İşte her biriniz sizden önce canları pahasına mücadele eden kahraman polislerimiz gibi, isimlerini geleceğe altın harflerle kazıyacak birer kahraman elde etmek için ant bugün ant ediyorsunuz”

Törene Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İdris Tataroğlu, İl Güvenlik Müdürü Burhan Akçay, Sivas Polis Iş Eğitimi Müdürü Kadir Yırtar ve aileler katıldı.


Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum