Şişli'de müşterilerin paralarını çalan iki taksici gözaltına alındı haberi

Şişli'de bir AVM ’nin önünde bekleyerek tırnakçılık ve el çabukluğu yöntemiyle turistlerin paralarını çalan iki taksici, gözaltına alındı.

Şişli'de müşterilerin paralarını çalan iki taksici gözaltına alındı haberi
20 Mayıs 2022 - 22:44

Şişli'de bir AVM ’nin önünde bekleyerek tırnakçılık ve el çabukluğu yöntemiyle turistlerin paralarını çalan iki taksici, gözaltına alındı. Olay MOBESE kameralarına yansıdı.

AKTÜEL 20.05.2022 21:56 Şişli'de müşterilerin paralarını çalan iki taksici gözaltına alındı

Turistleri hedef bölge iki taksici, Şişli ’deki bir AVM ’nin önünde araçlarına binen Özbekistan Uyruklu Doston Jalolov ve Libya uyruklu Mohammed Mıftah Abudhaır ’ın toplam 2 bin 800 dolar ve 300 TL ’sini çaldı. MOBESE kameraları kadar kaydedilen görüntülerde 7 Mayıs ’ta meydana gelen olayda, Libya Uyruklu Mohammet Mıftah Abudhaır yanında yer alan arkadaşıyla birlikte taksiye bindi.

Taksicinin, yola çıkmadan pazarlık yaptığı turistlerin verdikleri paraları, "Bunlar sahte, yırtılmış bunlar, burada geçmez, sadece AVM ’de kullanabilirsiniz bu paraları" diyerek, el çabukluğu ve tırnakçılık yöntemiyle Abudhaır ’ın bin 500 dolar ve 300 lirasını aldı. Taksici, ardındaki geri kalan paralarını iade edip turistleri taksiden indirdi.

DHA'nın haberine göre tekrar benzer AVM önünde 16 Mayıs ’ta meydana gelen başka bir olayda ise hedefte Özbekistan Uyruklu Doston Jalolov vardı. Jalolov ’unda bin 300 doları aynı yöntemle çalındı. O anlar da cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

İhbar üstüne harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Araştırma ve Soruşturma Ofis Amirliği ekipleri, yapılan araştırmalar ve izlenen MOBESE kamera görüntülerinin peşinde durum gerçekleştirdikleri belirlenen Serkan Y. ve Emre B. ’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum