Sınıra mayın döşemeye giden Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi haberi

Göçmenlerle ilgili politikaları ve açıklamalarıyla gündemde olan ve son olarak bugün Hatay'a artan bir şekilde Türkiye-Suriye sınırına mayın yerleştireceğini ifade eden Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi.

Sınıra mayın döşemeye giden Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi haberi
27 Haziran 2022 - 11:27

Göçmenlerle ilgili politikaları ve açıklamalarıyla gündemde olan ve son olarak bugün Hatay'a artan bir şekilde Türkiye-Suriye sınırına mayın yerleştireceğini ifade eden Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi.

AKTÜEL 27.06.2022 10:37 Sınıra mayın döşemeye giden Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

Göçmenlerle ilgili politikaları ile gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Türkiye-Suriye sınırına mayın vermek üzere gittiği Hatay'a girişi engellendi. Özdağ'ın polis ve jandarma ekipleri göre bir benzinlikte bekletildiği öğrenildi.

sosyal ağ hesabı Twitter'da bir paylaşımda buluna Özdağ, "Başarı Partisi olarak Hatay ’a Türkiye sınırları içerisinde karayolu ile antre yapamıyoruz" dedi. Özdağ, paylaşımında, "Başarı Partisi olarak Hatay ’a Türkiye sınırları içerisinde karayolu ile antre yapamıyoruz. Hatay ’a; IŞID ya da PKK ’lı bir terörist, sapık bir Afgan olarak girmek ise özgürlük. Zafer Partisine girmek yasak. Suriye ’ye geçerek Hatay ’a girmek en tehlikesiz ve kolay yol" ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi olarak Hatay ’a Türkiye sınırları içerisinde karayolu ile giriş yapamıyoruz. Hatay ’a; IŞID ya da PKK ’lı bir terörist, sapık bir Afgan olarak girmek ise özgürlük. Galibiyet Partisine girmek yasaklanmış. Suriye ’ye geçerek Hatay ’a girmek en güvenli ve basit yol

— Ümit Özdağ (@umitozdag) June 27, 2022

Aracı durduran polis ve jandarma Özdağ ’ın konuşmasını ve yapılan paylaşımları "Halkı kin ve nefrete sevk edebileceği, toplumsal hassasiyeti üstteki seviyeye çıkararak provokatif eylemlere zemin hazırlayabileceği" gerekçesiyle şehre girişini engelledi.

sinira-mayin-dosemeye-giden-umit-ozdag-in-hatay-a-girisi-engellendi-1033875-1.

Konuya ilişkin izah etme yapan Özdağ ise “Bu yasaklanmış kaldırılıncaya değin burada heyet olarak kalmaya devam ediyoruz. İçeride 700 bin tane Suriyeli var bunların içinde IŞİD teröristleri var El Kaideci var, bir Türk kentine siz bir Türk paralmenterini sokmuyorsunuz. Bu da Hatay Valisi ’nin ayıbı olsun” diyerek duruma karşı çıktı.

ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Dün, (26 Haziran) partisinin 1 ’inci Klasik Adana İl Kongresi ’nde açıklamalarda yer alan Özdağ, Reyhanlı ’ya artan bir şekilde Türkiye-Suriye sınırına mayın yerleştireceğini açıklamıştı. Özdağ, "Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması ’ndan çekileceğiz. Yarın Hatay ’ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı'da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere birincil mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum