Sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 23 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi? İşte güncel sigara fiyatları... haberi

23 Haziran 2022 tarihinde sigara fiyatlarına yeni bir zam uygulanıp uygulanmadığı vatandaşlar kadar araştırılıyor.

Sigara fiyatlarına yeni zam mı geldi? 23 Haziran sigara fiyatları ne kadar oldu, zam geldi mi? İşte güncel sigara fiyatları... haberi
23 Haziran 2022 - 12:18

23 Haziran 2022 tarihinde sigara fiyatlarına yeni bir zam uygulanıp uygulanmadığı vatandaşlar kadar araştırılıyor. Sigara zammı sigara kullanıcıları göre yakından sorgulanırken, minimum ve en yüksek sigara fiyatları da çoğu kez sorgulanmaya devam ediyor. Sigaraya 2022 yılı başından itibaren toplamda 8 TL zam uygulanmıştı. ÜFE güncellenmesinin fiyatlara yansıyıp yansımayacağı da araştırılıyor. Peki sigara fiyatlarına yeni zam geldi mi?

23 HAZİRAN SİGARA FİYATLARINA ZAM GELDİ Mİ?

Sigaraya yapılan zamlar sonrası ürünlerdeki fiyatlar tütün kullanıcıları kadar merak ediliyor. Sigaraya geçtiğimiz günlerde uygulanan %10'luk ÖTV artışı sonrası 0.71 lira olan en az maktu vergi tutarı 0.79 liraya yükselmişti. Gelişme sonrası sosyal medyada ise sigaraya 9 TL zam geleceği iddia edilirken, son fiyatlar da araştırılmaya başlandı.

Sigaraya gelen son zam uygulaması sonrası %10'luk ÖTV artışı sonrası 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi 1.69 lira artış göstermişti ve son zam geçtiğimiz ay uygulanmıştı. Yapılan ÖTV zammı sigara paket fiyatlarına henüz yansımış yok. Fakat uygulanan zam oranı fiyatlara yansıdıktan sonra sigaralarda 2 ila 4 lira aralarında bir çoğaltma yapılması bekleniyor. Keza bu yıl alkollü içeceklere ve sigara fiyatlarına yapılması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemesi de sigaralara uygulanmayacak.

23 HAZİRAN EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA FİYATLARI NE DEĞIN?

Sigara zammı sonrası vatandaşlar sigara fiyatlarındaki son durumu araştırmaya koyuldu. Buna göre en az ve en yüksek sigara fiyatları da gündemdeki konular aralarında yerini aldı. Yapılan zamlar sonrası asgari sigara fiyatı 25,50 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL'yi görmüş olacak.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum