Seyhan Soylu, Seda Sayan ile anılan o isimle örfi nikah kıymış! "Her din, mezhep, inançta evlenip..." haberi

Yaptığı sert yorumlarla gündeme gelen Seyhan Soylu, Seda Sayan ile uzun vakit adı aşk iddialarına karışan Ata Çağlayan ile aşkını nikahla taçlandırdı.

Seyhan Soylu, Seda Sayan ile anılan o isimle örfi nikah kıymış! "Her din, mezhep, inançta evlenip..." haberi
27 Haziran 2022 - 14:38

Yaptığı sert yorumlarla gündeme gelen Seyhan Soylu, Seda Sayan ile uzun vakit adı aşk iddialarına karışan Ata Çağlayan ile aşkını nikahla taçlandırdı. Ama Sisi pek meçhul acayip bir yol seçim etti. olduğunu duyurdu. Seyhan Soylu, Instagram hesabından örfi nikah kıydıklarını duyurdu.

Sisi konuşmasında "Cet Çağlayan'la örfi düğün ile evlendik. Haftaya öteki ritüellere başlıyoruz. Her din, mezhep, inançta evlenip ahirette de buluşmak istedik. Türkiye'de öyle meçhul ve fazla tartışılacak bir nikah türü. Sahiden nikahların en derin ve ulvi olanı" dedi.

6

"İLK NİKAHIMIZI BU ŞEKİLDE KIYDIK"

Seyhan Soylu açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Bilirsiniz her sene Mısır'a tatile giderim. Eski Mısır'da fakirlerin nikahını duymuştum. Aracısız Allah'a akit. Karı ve koca aralarında olan bir tek Allah'ın şahitliğinde bir düğün türüdür örfi nikah. En Ince Ayrıntısına Kadar iki kişi arasında Allah'ın şahitliğinde söz verme. Gösterişten ritüellerden uzakta. Hiç kimseye duyurulmadan aşıkların nikahı Mısır ve Ürdün'de fazla sık yapılır. En manâlı nikahtır. Biz de Soy ile ne dek varlıklı olursak olalım gönlümüz her daim yoksul ve ilk nikahımızı bu şekilde kıymaya karar verdik."

3

"ŞAMAN NİKAHI DA İSTİYORUM"

"Kendisine ilk olarak örfi düğün ile evlenmek istedim" diyen Sisi konuşmasına şu sözlerle devam etti:

4

"Ardından tüm İslami, mezhep ritüelleri, belediye nikahı hatta ecdadımıza gitgide artarak şaman nikahı bile istiyorum ama seni ahirette de bulabileyim Atam dediğimde Ata bey yüzüme baktı gülüş etti ve 'Sen ne istiyorsan yüreğinde sıkışık ne varsa bırak sal gitsin. Canın ne istiyorsa o olacak' dedi. Ve Allah ne yazdıysa o olur diye ya Bismillah diye ilk nikahımızı örfi nikah ile evlendik.Ve isteme, laf, nişan, kına, düğün, düğün her şey gönlümde var. "

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum